| Asterix_5908 a întrebat:

as avea nevoie de un sfat. Vreau sa imi fac un server privat de metin2 nu vreau sa fac un "bullshit" vreau sa suporte +1000 playeri on fara pic de lagg.Ma intereseaza sa stiu ce configuratie imi trebuie pentru server cu cerintele de mai sus, momentan am 128MB video card 512MB rami 2, 8 GHz CPU ce trebuie sa mai schimb si cat sa mai pun(stiu ca nu-i cine stie ce dar dati-mi un sfat cei care stiti). Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Bisquit_3690 a răspuns:

In primult rand la modul cel mai sincer pentru asa ceva trebuie sa schimbi calculatorul.
In al doi-lea rand toti care fac un server vor sa il faca cel mai bun, multi incearca putin reusesc.Pentru asa ceva trebuie sa ai cunostinte. Un server de metin sau orice joc de genul nu este ca un server de cs.
In al trei-lea si ultimul rand daca doresti sa nu fie lag iti trebuie sa ai o conexiune la internet foarte buna.
Cu ce ai tu poti creea un server dar nu o sa mearga cum doresti tu.