| Pagnel a întrebat:

As vrea sa achizitionez o consola si ma intrebam ce ar fi mai bun... Ps3 sau Xbox live?
Astept parerile vostrea

Răspuns Câştigător
| Scremer a răspuns:

PS3 e mai bine decat Xbox iti zic eu nu te prosti sa-ti iei Xbox e cea mai mare prostie ia-ti ps3 chiar acum te poti duce sa achizitionezi PS3 bft

4 răspunsuri:
| RegalusDekaron a răspuns:

Xbox clar, mai multe jocuri din ce stiu eulaughing

| Scremer a răspuns:

Ar trebui sa alegi PS3, pe langa avantajele care le are iti da si 2 jocuri gratis din 5 la alegere, eu am ales Little Big Planet si inFAMOUS....de asemenea pe langa cele 2 de PS3 poti alege 2 jocuri de PSP (printre care si KillZone) in caz ca ai unul, sau poti descarca pe PS3 in caz ca urmeaza sa cumperi unul.
De asemenea primesti 30 zile gratis de PlayStation Plus, asta inseamna free themes, wallpapers, reduceri uriase la jocuri (unele chiar free) si multe altele.
De asemenea la PlayStation Home ai 100 iteme gratis (haine accesori virtuale) pentru caracter.
Toate acestea se datoreaza pentru ca PSN a fost oprit vreo luna jumate (parca) din cauza unor hackeri.

Pe langa astea la rezistenta atat la consola cat si la controller PS3 domina si are si BlueRay Player care e mai presus de DVD Player.

Si in ultimul rand PS3 are SixAxis la toate controllere'le, asta inseamna ca poti cunduce inclinand maneta in stanga/dreapta si de ex la GTA IV te poti ridica pe o roata cu motorul ridicand partea unde sunt R1, R2, L1, L2 spre tine.

| Narcis_Puiu_2000 a răspuns:

Poate vroiai sa scrii xbox one dar scremer are dreptate daca joci timp de 2 ore pe ps miroase a ars si in plus e naspa jocuri scumpe dar ghice ce a aparut xbox one care e de 10 oro mai bun decat xbox 360 dar costa de 3 oro mai mult

| pickolo a răspuns:

Ps3 este mai naspa! Eu am ps3 si jocurile mi se par mult, mult mai scumpe. Pentru xbox sunt mai misto, si mai ieftine (multe din jocuri sunt facute pentru xbox) asa ca. ia-ti xvox 360 si ia-ti versiunea live! Te poti juca in familie.