| EverthingIsPermited a întrebat:

as vrea sa dau la liceul militar si as vrea sa stiu care ar fi probele. Stiu de teste, dar inaintea acestora, care sunt cele sportive? Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| AnDrey_Roman_1997 a răspuns:

Ai de facut 1km in mai putin de 4min(baieti) / 4:30(fete). Pe langa asta mai ai un traseu cam complicat: 10 tractiuni, aruncat la tinta cu mingi mari si mici, de sarit o capra, un obstacol, mers taras, cam inca trei chestii si un sprint la final. Asta era pentru admitere. Daca te referi la proba de la ora de educatie fizica (pentru nota), as zice ca e bina sa poti face cat mai multe din fiecare. Dar in niciun caz 30 tractiuni. 15-20 corecte sunt de ajuns. De flotari nu stiu. Cel mai bine sa poti face 30 fara probleme.

1 răspuns:
| AnDrey_Roman_1997 a răspuns:

10 tractiuni, alergat...