| AdYExTrEmE a întrebat:

cine ma invata si pe mine trucuri magice, fiti cat se poate de expliciti.

Răspuns Câştigător
| mimi2000mimi a răspuns:

Ia 5 monede la fel.lipeste pe fiecare din ele abtipilduri numerotate de la 1la5. pune-le intr-o caciula si amesteca-le. pune pe cineva sa scoata una si sa vada ce nr.are(tu nu stii ce nr. are moneda). spune-i sa tina moneda 20 sec. in mana, apoi sa o puna la loc in caciula, iar tu vei scoate fix acea moneda.cum? vei cauta cea mai calda moneda, ca a incalzit-o tinand-o in mana.iti mai zic, promit, daca imi dai funda, ca mai stiu vreo 3-4

5 răspunsuri:
| mimi2000mimi a răspuns:

Assaaaa! ma tin de promisiuni! uite un truc pe care il stiu de mult:ia 16 carti(la nimereala)pune pe cineva sa aleaga o carte, sa se uite la ea s sa ti-o dea inapoi.amesteca bine cartile, da ai grija sa su o amesteci si pe cea aleasa de persoana respectiva, dar si fara ca aceasta sa te vada. pune acea carte cu fata in jos(persoana respectiva nu stieca aia era cartea aleasa ), dupa care mai pune inca trei carti, tot cu fata in jos.astfel obtii o "cruce", adica o grupa.mai fa din cartile ramase(cele 12 ramase)inca 3 astfel de grupe. pune persoana sa atinga 2 grupe.(doar sa atinga)daca acea carte aleasa e in una din cele 2, elimini celelalte 2, iar daca nu, elimini cele 2 alese astfel incat cartea aleasa sa ramana mereu pe masa.(exemplu:cartea e in grpa 1. persoana respectiva alege grupa 1 si 4. tu elimini, pui deoparte, grupele 2 si3. deci:persoana alege intai 2 grupe, apoi una, apoi 2 carti, apoi o carte, iar ce ramane pe masa trebuie sa fie cartea aleasa.ATENTIE! nu persoana respectiva elimina cartile/grupele! ea doar le atinge! destul de explicit?

| mimi2000mimi a răspuns:

Si inca un truc:spune uiva sa tina o mana ridicata in sus, dreapta, timp de 30 de secunde, cat timp tu stai cu spatele.cand te intorci, vei sti ce mana a fost ridicata, chiar daca erai in alta camera.cum? mana ridicata e putin mai palida. SFAT:fa-i trucul cuiva cand e cald si e in tricou.bafta!

| ViperXd a răspuns:

Îi spui unui om sa isi aleaga o carte, iar tu te uiti la cartea de dedesubt. Dupa aia pui cartea care si-a ales-o peste cartea de dedesubt la care te-ai uitat. Apoi poti taia cartile si te uiti in pachet la cartea la care te-ai uitat si sti ca cartea lui este chiar deasupra cartii tale.

| Whatafy a răspuns:

Nu ai cum sa explici in text cum sa faci un truc magic, te ajuta foarte mult sa vezi vizual cum se face, pe http://trucuri-magice.ro/ gasesti zeci de trucuri explicate in limba romana sub forma de video.