| uSur3Lx a întrebat:

cum fac un cd butabil cu un windows cu partibig grin, funda!

Răspuns Câştigător
| ScorpionScream a răspuns:

Ai nevoie de Ultra ISO (unul dintre sutele de programe). Dai click dreapta pe imaginea Windows-ului tau (ex: Windows7.ISO) >> Ultra ISO >> Burn to Disc. Ti se va face CD-ul/DVD-ul cu Windows-ul. Inca ceva, se poate intampla ca imaginea sa nu aiba functie de BOOT. mi-ar trebui 10 pagini sa-ti explic cum sa faci. Daca nu are functia de BOOT, cand restartezi PC-ul nu iti va aparea ceva de genu': "Press SPACE to BOOT from disk. " etc.:) ULTRA ISO: http://www.ezbsystems.com/ultraiso/ Depinde de marimea Windowsului, cred ca WINDOWS 7 are 3 GB. Ca sa il scrii pe un DVD iti va trebui licenta, daca ai nevoie de mai mult ajutor, adauga-ma in lista de prieteni si discutam. Dar te rog sa citesti mesajul asta de multe ori, sa nu ma intrebi chestii care le-am scris aici.:)

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat