| robymic60 a întrebat:

Cum se mananca un mango?

Răspuns Câştigător
| xCascavaalProblemex a răspuns:

Păi în primul şi-n primul rând îl iau de la hipermarket. Preţul e pe undeva pe la 5 lei bucata. Cam scump mi se pare, însă îmi place destul de mult gustul.

Întâi se curăţă de coajă…
Apoi se feliaza in bucati mai mari sau mai mici- depinde de indemanarea fiecaruia…pana "la os"
Si cam asta e…se manaca cu pofta ). Gustul e un pic dulce acrisor si mie, personal, imi seamana cu gustul de brad. Sau cel putin asa imi inchipui eu ca ar fi gustul de brad…

3 răspunsuri:
| PsihoLoly a răspuns:

Nu stiu daca intrebarea e serioasa sau pusa doar asa, dar, poftim: http://www.youtube.com/watch?v=E_zcWeJ90rE

| AdycuThebest a răspuns:

Habar n-am

| BrokenAngels a răspuns:

Curata de coaja si taie-l felii. Mango are un miez tare care trebuie ocolit atunci cand ii tai pulpa. Acesta nu este rotund, ci plat.