| Dodolly a întrebat:

De cele mai multe ori... in vacante[daca nu sunt plecata, sau cu prietenii, etc.] ma plictisesc.Ati putea sa`mi dati si mie cateva idei. ce sa fac...

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Citeste. Eu nu m-am mai plictist de vreo 8 de ani, de cand stiu sa citesc fluent. Cartile minunate nu se termina niciodata.

| Bliss_2955 a răspuns:

Citeste o carte daca te plictisesti te sfatuiesc sa te apuci de origami (e o tehnica de impaturire a hartiei si ies chestii tare dragute si sunt bune pe post de decoratiuni sau de cadouri si o sa impresionezi pe oricine cu asa cevawinking ) daca nu iti place asta sau nu te pricepi cand te plictisesti uitate la niste filme (The Social Network; Inception; Easy. A(Pacatoasa); Constantine; Devil; Legend of the Guardians, in caz ca nu le-ai vazut ti le recomand) daca tot te plictisesti deseneaza (daca nu ai talent gasesti pe youtube o multime de filmulete pentru incepatori poate o sa faci si o pasiune din asta big grin ) daca tot te plictisesti iesi afara, plimbate pe afara (astfel te relaxezi) daca tot te plictisesti incearca sa iti faci noi frizuri, noi moduri de ati prinde /aranja parul sau fa-ti unghiile. Daca inca te plictisesti suna un prieten!winking Si daca nu iti raspunde ia-ti un animal de companie.