| AlexandruJuravlea a întrebat:

de curand am achizitionat un teleofn Samnsung Star 3 si este codat in Vodafone se poate decoda?

Răspuns Câştigător
| Lariii99 a răspuns:

Buna.
Exista niste programe si niste coduri pentru decodare, dar nu stiu daca o sa te descurci.
La Vodafone daca te duci, nu e sigur ca ti-l vor decoda, desi au obligatia asta.
In schimb, te poti duce la un fel de magazin unde decodeaza tot felul de telefoane.Platesti minim 50 lei pentru telefoanele mai noi, la al tau nu stiu sigur cat poate costa. Poti cauta pe net sa vezi la nr si sa intrebi cat te poate costa decodarea.
Sper ca te-am ajutat.
Funda?

2 răspunsuri:
| Alexa843 a răspuns:

Da.Te duci la un centru Vodafone si ceri sa ti se decodeze telefonul. Costa cateva zeci de lei (depinde de telefon).

| AlexandruJuravlea explică (pentru Alexa843):

Si alta solutie nu este?