| LevBestCont a întrebat:

Imi puteti spune niste exercitii precum flotari, abdomene, genoflexiuni etc pentru mushci ( in special la picioare ) multumesc daua funda

7 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Uite aici :
http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs
Baftă!

| Viper_1588 a răspuns:

Iti recomand sa faci un abonament la sala, dar uite urmatoarele mele sugestii

Pt mushcii de la picioare

3 serii a cate 10 repetari genu flexiunii, genu flexiunii cu haltera la ceafa, presa pentru picioare

Pt biceps

3 serii a cate 10 repetari flotari sau lucrezi cu gantera

Pt abdomen 4 serii a cate 15 repetari abdomene

Toate in fiecare zi.Pt o mai buna consolidare, intreaba un specialist.Si eu am lucrati muschii de la picioare.Iti sugerez sa lucrezi mult cu presa si cu haltera la ceafa.Astept funda happy

| deea_4985 a răspuns:

Indoirea si intinderea picioarelor
(Indoirea si intinderea picioarelor din culcat inapoi)
Mod de executare: Acest exercitiu se executa culcat inapoi cu talpile sub cadrul izometric, tinand soldurile la un nivel mai ridicat decat umerii.
Acest exercitiu protejeaza coloana vertebrala, si contribuie la cresterea fortei si a volumului muscular. Executarea exercitiului, ajuta la dezvoltarea zonei superioare a coapselor.

Principalul exercitiu pentru dezvoltarea gambelor este ridicarea pe varfuri, care se poate executa atat la aparat special, cat si in varianta cu haltera pe umeri. Ridicarile pe varfuri din sezand (la aparat sau cu haltera pe genunchi) reprezinta un exercitiu care stimuleaza in special muschiul solear. Ridicarile pe varfuri executate pe fiecare picior in parte izoleaza muschii gambei respective, ceea ce permite egalizarea eventualelor diferente de dimensiune intre gambe.

Variind pozitia talpilor (cu varfurile orientate spre interior sau spre exterior) veti antrena muschii din unghiuri diferite, ceea ce conduce la o dezvoltare completa.

| WarGarurumon a răspuns:

Pentru muschi de la picioare:
*incearca genoflexiuni
* saritura corzi
*sa te ridici pe varfuri
* sa stai intr-o pozitia ca pe scaun dar fara scaun

Pentru abdomen:
*din plexul solar
*abdomene complete
*cot drept la picior stang
*echere(ridici picioarele si corpul in acelasi timp)
*mersul pe bicicleta (sa incerci stand pe spate si cu corpul pa 45de grade de pamant fara sa te sprijini). In acelasi pozitie incearca sa misti picioarele ca la foarfeca.
* ridicari de picioare

Pentru maini:
*incearca sa faci flotari normale
*incearca sa faci florati cu picioarele ne fiind pe pamant si in pat
*mainile incearca sa fie ori departate ori apropiate sau o mana la sold si una la cot.
* in maini sau pumn

| andrey123 a răspuns:

Pentru muschi la picioare alearga mult:XX

| teiubesc_5029 a răspuns:

Du-te pe la sala cele pe care leai spus sunt cele mai bune si fa miscare cum ar fi fotbalul baschet ruibi etc