| Laaaaaariiiiiiiii a întrebat:

La şcoala altfel, cred că ştiţi despre ce e vorba mergem la un coleg şi chiar el ne-a propus să scriem câteva activităţi şi/sau jocuri pe care am vrea sa le jucăm.
Îmi puteţi da câteva idei de jocuri şi/sau activităţi, înafară de mâţă, ţară, ţară vrem ostaşi, şotron sau jocurile astea mai folosite.
Puteţi să îmi spuneţi şi jocuri gen concurs să fie şi un pic mai complicate.
Ahhh da şi dacă tot am întrebat îmi puteţi spune şi cum se joacă jocul Sticluţa cu otravă, am uitat iar pe net sunt numai versiuni prosteţi.
Mercii mult.

2 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! La sticluta cu otrava, trebuie sa ne tinem de degetele celui care este sticluta, si sticluta trebuie sa spuna sticluta, sticluta cu otrava si sa ii prinda pe ceilalti ca sa ii inghete.Pentru jocuri de inteligenta ati putea incerca conquiztador.O zi frumoasa sa ai, scuze ca am raspuns asa tarziu

| FlowerRoseRose a răspuns:

In legatura cu Stcluta cu otrava: se alege la inceput o vrajitoare. toti ceilalti copii se tin de cate un deget la vrajitoarei iar ceilalti intreaba: esti acasa? VRAJITOAREA: DA/NU(DEPINDE DE CE VREA VRAJITOAREA. daca spune nu ceilalti continua sa intrebe pana spune da. apoi COPIII:ce-ai in sticla? VRAJITOAREA: (orice) exemplu:broaste, mancare,caca :-))...
copiii continua sa intrebe pana vrajitoarea spune OTRAVA iar in momentul asta toti se desprind de degetele ei si o iau la fuga. cine e prins e vrajitoare, si tot asa...

CU SCOALA ALTFEL:
-picta, modela,decupa, construi
-excursii: la film...
-concurs de talente, prezentatri in fata clasei: teatru, glume...
-CONCURSURI: fazan, jocuri de gramatica...
SPER CA TE-AM AJUTAT!
kiss FUNDA? kiss

.