| YahooMess1 a întrebat:

maine dau teza la matematica clasa 89(sem 1).
Cineva care a dat pana acum teza sau care stie din ce o sa fie.
nu vreau modele ca am gasit un milion pe net.
Funda!

2 răspunsuri:
| Negoi_Darius_1998 a răspuns:

Eu am primit 2 exercitit cu radicali unul cu rezultatul unui calcul cu radica impartit la radical din 5 este..ai multe ecuati si 3 probleme destul de usoare incearca sa inveti teoremele si definitile...Si radicalii f.bine

| Wattevrowen a răspuns:

De obicei, la primul exercitiu este un calcul super usor (ex : 5 x 2 +3 =?), o sa ti se dea solutia ecuatiei, media geometrica / aritmetica, rationalizarea fractiilor, exercitii cu radical, asta este la algebra, cat la geometrie, nu stiu sigur, dar de obicei la geometrie, se bazeaza pe ceea ce ati invatat mai mult in semestrul I.