| anonim_4396 a întrebat:

Maine dau teza la matematica si imi este foarte frica.Sunt in clasa a VI-a sem2.Pana acum nu am luat niciun 9 si nu vreau sa-mi stric media. Puteti sa-mi dati niste modele de teze?

3 răspunsuri:
| anonimvsanonim a răspuns:

Lasa ca la liceu n-o sa mai ai tu numa 9 si 10 laughing Tu doar repeta ce ati facut in clasa! Nu te lua dupa modelele de teza, pentru ca profu nu o sa va dea ce nu va predat. Te uiti din nou peste exercitiile facute in clasa si la tema, si repeti formulele sa le stii foarte bine. Acum daca iei un 9 mare branza... nu cred ca te scot parintii afara in chiloti pentru ca ai luat 9 in teza la matematica happy Fii curajoasa si daca imi urmezi sfatul nu vei avea probleme.

| anonimvsanonim a răspuns:

Nici eu nu am luat in gimnaziu note mai mici decat 8 happy Si 8 rar... Fii increzatoare! Tezele sunt foarte diferite, fiecare profesor isi face teza lui, nu e ca la examenul national, toti elevii din tara din clasa a 8-a dau acelasi examene la romana si matematica. Incearca sa rezolvi exercitiile pe care nu le-ai stiut la teme si exercitiile din clasa sa le faci inca odata dar singura, fara sa te uiti in caiet, eventual pentru formule daca cumva le uiti. Dar pe maine sa le inveti foarte bine! Succes maine! Iti tin pumnii, si sa revii si maine pe aici sa imi zici cum te-ai descurcat happy

| SeErgiuTzZz a răspuns:

Si eu sunt clasa a VI-a, nu vad ce e rau in a lua 9? Eu nu imi fac griji pentru teza, materia facuta pana acum mi se pare floare la ureche. Nu e nimic complicat + nu iti strici media daca iei 9 in teza. Eu sem. trecut am luat 9 in teza si media o am 10 happy