| Twddy a întrebat:

Mi-am loat un laptop ( http://www.emag.ro/......54H-SX086D ) procesor : Intel pentimum Dual Core B950 2.10 ghz, 4 GB Ram DDR3 frecventa 1333, 500 gb SATA, placa video integrata, producator placa video : Intel, Seria : Intel HD Grapchis ( placa video cati mb/gb are nu scrie... ) Si nu stiu ce sa cred, este pentru jocuri? adica merg jocurile "noi„ pe el? Gen : GTA 4, Prototype, DirT 2, Seria assasin creed ( din asasin cred imi ziceti voi care imi merge ) Need For Speed Seria ( imi ziceti voi care imi merge ) Shaun White Snowboarding, Shaun White Skateboarding? Gen jocurile astea imi merg pe el? daca nu ziceti-mi care nu merg si din ce cauza? Care imi merg imi ziceti ca merg. Va rog ajutati-ma si ziceti-mi daca este cat de cat bun pentru jocuri! Gen alea de mai sus Imi ziceti voi care merge si nu Mai pe scurt laptopul este bun cat de cat pentru jocurile alea? Si pentru altele?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Laptopul asta nu este pentru gaming (jocuri)! Daca vrei sa vezi singur ce jocuri ruleaza pe laptopul tau, intra aici ->>>
PC COMPATIBILITATE JOC
Pentru a afla daca pc-ul tau e compatibil pentru joc intra aici: http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ scrie jocul in prima fereastra sau cauta-l in a doua fereastra (ai o sageata - clik in dreapta la fereastra)
apoi click pe "Can you run it?". In final ai sa observi daca ruleaza jocul pe pc-ul tau sau nu! (nota :daca iti cere sa instalezi Java instaleaza) Bafta!

| contvechiidc a răspuns:

Da dar unele laptopuri nu sunt bune pentru jocuri ci doar pentru net mess, net.etc ca fiind jocuri care ocupa mult si claritatea prea buna [ chiar daca merge ] se poate arde unele lucruri. eu zic daca vrei sa te joci ia-ti un pcwinking decat sa dai bani pentru reparaturi unui laptop care cred ca este pana in 5.000 miloane - 10.000 milioanewinking

| crystynel97 a răspuns:

Poi placa ta Intel hd este pentru navigare, filme etc... insa in niciun caz pentru jocuri. Nvidia sau radeon sunt indicate pentru asa ceva