| Bugabuga12365 a întrebat:

Salut,TPU! Stie cineva ce poti face pentru a avea reactii mai rapide? Si pentru a-ti "antrena" creierul?

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Sa citesti mult, sa relationezi cu oamenii, sa te implici in diverse activitati care-ti pun mintea la incercare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii odihnita pentru reactii impecabile ale creierului.
O patratica, doua de ciocolata inainte de efort mental sustinut ajuta mult.
Sunt site-uri cu aplicatii, jocuri pentru antrenarea timpului de reactie si stimulare a imaginatiei. Cu cat faci mai multe cu atat vei fi mai agera in raspunsuri.
Practicarea unui sport rapid formeaza reflexe si aptitudini ce iti vor fi de folos.
Cauta niste exercitii de coordonare, minte-trup, adica raspuns fizic la stimuli vizuali. (Gen examenele si testele psihologice de la scoala de soferi).
Noroc bun!

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Tragi cocaina

| raresandrey a răspuns:

Daca te-ai referit la reactii ale creierului, adica sa fii spontan, in primul rand trebuie sa citesti f.mult.