| naturecountess26 a întrebat:

stiind ca se apropi 1 aprilie am nvoi de niste farse dar care sa le fac colegilor. Daca ati avea idei originale fata de cele de pe net m-ar ajuta. Oricum o sa va fiu recunoscatoare cu o FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| givehelp a răspuns:

1. o karamida in ghiozdan
2. Niste oua ferte tot in ghizdan.
3. pune un manunchi de puf in buzunar si cand baga mina crede cai soarece, dar tii sa-i atentionezi : vai parese la tine in buzunar se misca ceva. )))
4. Fetelor cred ca-s insarcinata?! Vai cum? de la cine? De la 1 aprilie )))

| naturecountess26 explică (pentru givehelp):

Multumesc pentru ajutor

6 răspunsuri:
| zHeArTz a răspuns:

Cea mai buna farsa : Fa sex cu un baiat si mintel ca ai ramas insarcinata, o sa il speriiwinking

| naturecountess26 explică (pentru zHeArTz):

Nu am 18 ani oricum multumesc

| WildS0ul a răspuns:

1.scrie cuiva pe un bilet(fara sa te semnezi) ca il placi si sa va intalniti in pauza X intr-un anumit loc laughing si cand il vezi ii spui ca e pacaleala de 1 aprilie.
2.pacaleste-i ca incepeti orele mai devreme (in caz ca inveti dupa-amiaza).
nu stiu..incerca sa faci totul sa para cat mai real. si fa glume simple, sa nu bagi lumea in sperieti rolling on the floor

| naturecountess26 explică (pentru WildS0ul):

Multumesc pentru ajutor

| Hoaca_Adina_1977 a răspuns:

1. Lipeste o fisa sau o bancnota pe jos la intrarea in clasa! O sa fii surprins cati or sa se aplece sa o ridice!

2. O pacaleala mai veche, dar care merge tot timpul, este sa schimbi zaharul cu sarea.

3. Furiseaza-te seara in camera parintilor sau a fratilor si fixeaza alarma ceasului cat mai devreme.

4. Intr-o cutie cu lapte adauga colorant alimentar. Nu este toxic si ii va speria pe cei care vor vrea sa-l consume!

5. Lipeste cu un scotch incolor capacul si colacul de la wc. O surpriza neplacuta pentru cineva care se grabeste sa ajunga la baie!

6. In timp ce doarme cineva pune intr-o farfurie mai multe hartii, du-te in fata lui, da-le foc si striga tare dupa ajutor. Cu siguranta va fi o pacaleala pe care nu o va uita prea usor!

7. Lipeste-i prietenului tau pe spate o banda anti-furt. In momentul in care va incerca sa iasa din magazin o sa declanseze alarma.

8. Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) prin care sa-i anuntati ca vor fi deconectati de la reteaua electrica pentru reparatii timp de 2-3 luni.

9. Tot pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) prin care sa-i anuntati ca fiica/ fiul lor va fi exmatriculat intr-o saptamana si ca sunt obligati sa se prezinte la scoala in data de XX. XX. 2011 la ora XX pentru o sedinta cu directorul.

10. O farsa destul de buna este sa bagi varfuri de chibrit in tigari. Cel care le va incerca va avea parte de o surpriza nu tocmai placuta!