| TNC2000 a întrebat:

stiti cumva un "hack" de spart parole messenger? Dau funda daca functioneaza.

5 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Teoretic,s-ar putea folosi un program brute force.Practic,te lovesti de aia cu "3 incercari esuate".
Ramane sa cauti parola in server-ul care verifica daca exista ID-ul in memoria sa si daca exista verifica daca se potriveste parola.Ca sa faca asta trebuie sa aiba parola si ID-ul stocate in memorie, deci daca stii ID-ul si ai acces la server poti sa o afli, dar daca ai intrebat de hack pentru mess sunt sigur ca n-ai acces la server nici prin metode ilegale.

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdanovici24 a răspuns:

NU EXISTA! tot ce vezi pe net sunt aberatii gen" cum sa spargi parola messenger", crede-ma eu sunt la profil mate-info si am habar, deci iti spun foarte clar ca nu ai cum sa spargi o parola de messenger, doar in cazul in care ai studii superioare si esti hacker.Sunt foarte multe " aplicatii hack messenger" dar acele programe iti sparg tie parola.Bafta!

| adrian22000 a răspuns:

Salut. Exista pograme de spart parole de messenger. Problema este ca cei de la compania Y Messenger sunt informati despre acceste programe si gasesc mereu o cale de a proteja parolele. Initial nu am crezut dar m-am convins imediat ce am intrat pe asta : [ gky.wgz.ro/ ]!
Daca descarci programul de acolo si il instalezi mouse-ul tau va fi blocat intr-o casuta de tip "Bara Windows".
Descarca si convinge-te singur, apoi renunta la saprt parole messenger.

Scapa de program : apasa click dreapta apoi selecteaza "minimize/micsoreaza". Intra in start up din logoul de la windows si elimina de acolo programul.

Te sfatuiesc incearca. E usor sa scapi de asazis-ul "Hack".
Da-mi un "reply" daca ai fost curios si ai incercat laughing

| TNC2000 explică (pentru adrian22000):

Mda stiu hackul e vechi...