| Maria_Melissa_1984 a întrebat:

Sunt noua pe acest site si as vrea sa stiu niste povesti de groaza! Cea mai buna primeste

1 răspuns:
| Imstrong a răspuns:

Un baiat in varsta de 17 ani a fost ranit destul de grav intr-un accident, s-a urcat pe o scara si a cazut si a dat cu capul de beton.
Era in caz de operatie.
A venit rapid Salvarea, l-au dus in aproximativ 20 min la Spital unde l-au dus direct in sala de operatie.
Chiar daca era lovit grav la cap era inca constient dar nu pentru mult timp:
-Ce iimmmi ffffaceti? Unde mma ducceti? intreaba baiatul doctorii nemaiputand sa isi
tina ochii deschisi.
-Vei fi bine, stai linsitit.Te ducem in sala de operatie.Nu vei simti absolut nimic…anestezistul
va avea grija sa nu simti nimic si in plus vei dormi, iar cand te vei trezi va fi totul bine.raspunde unul dintre doctori.
Baiatul se sperie si calma in acelasi timp.
Zis si facut. Anestezistul si-a facut treaba, pacientul a adormit, iar de acum inainte chirurgii o vor continua.
Totul mergea bine pana dupa vreo 10 minute cand chirurgii au inceput sa se amuze si sa isi bata joc de pacient
in timpul operatiei:
-Uite cum i vibreaza creierul! Si utie cum imi plimb bisturiul deasupra creierului ca un
avion. spune unu dintre ei razand.
Nu dureaza mult si din greseala i taie ceva la creier cu bisturiul iar pacientul moare.
Toate rasetele chirurgilor au incetat si i-au dus cadavrul baiatului la morga.
A venit si parintii baiatul si chiar Politia sa vada ce s-a intamplat exact.
Dar chirurgii au mintiti si le-au zis ca nu a supravietuit operatiei.
Pana la urma au plecat toti si Politia si familia lui luandu-i cadavrul baiatului si facandu-i o inmormantare.

Peste 2 saptamani

Mai spre seara in Spitalul in care copilul fusese omorat de chirurgi, ei acum se pregatesc sa plece:
-Se face tarziu si a inceput sa se intunece haideti sa mergem. oricum numai e nimeni la ora
asta aici. spune unul dintre ei.
Toti trei iesira pe hol indreptandu-se spre usa de iesire. Unul dintre ei sari in fata sa o deschida:
-Nu inteleg?! De ce e inchisa cand trebuia sa fie deschisa stai asa ca am eu cheile.
Incerca de 5 min si usa tot nu se deschise.
-Nu merge cu nici o cheie.Rahat.
-Mai incearca, mai incearca!
-INCERC INCERC dar nu vezi ca nu vrea?
Se auzi pasi.Doctorii se intorsesera si vazu cadavrul baiatului ce tocmai a fost la ei in
sala de operatie…pareau toti trei ca lesina dar se tineau pe picioare.Cadavrul era plin de sange pe cap, era cu totul schimbat.
Se apropie incet incet de cei care l-au omorat apoi sari pe unul dintre ei rupandu-i gatul.
Au mai ramas doi care au luat-o la fuga prin tot spitalul.
Unul era ascuns in baia de la etajul 1 iar celalat intr-o camera cu pacienti de la parter.
Mortul viu se indrepta spre camera in care era ascuns chirurgul.Doctorul auzi pasii cavavrului de pe hol
indreptandu-se spre el.Acesta se baga repede sub un pat al pacientului.
Deschise usa cadavrul se plimba peste tot in camera si incepu sa ii omoare pe toti pacientii din acea
camera.
In scurt timp l-a gasit si pe doctorul ascuns sub pat luandu-l de gat si dadea cu el de toti
peretii apoi il musca de bratul drept si beregata.Nu dura mult si muri.
Apoi porni in cautarea ultmului chirurg.
Dcotorul ce era ascuns in baia de la etajul 1 statea intr-o cabina urcat cu picioarele pe closet
tremurand de frica ca si cum ar fi fost acolo -30*C.
Era liniste deplina timp de cateva minute pana cand use era trantia brusc de cadavrul care
tot cauta si incepu sa verifice cabinele.Prima era goala, a doua la fel iar a treia…il vazu pe doctor.
La luat de guler aruncandu-l in oglinzile deasupra chiuvetelor.Docotrul cazu jos.
Cadavrul il ridica incet il lua de gat si dadea cu capul tot in oglinzi pana cand se sparg,
Era plin de sange si pe onglzile sparte si pe jos.Cadavrul i-a dat drumul doctorului care
acesta cazu mort.
In urmatoarea zi au fost descoperite cadavrele.

"Fata avea 15 ani cand a murit. Culoarea palida a fetei sale - un clasic semn de soc - indica cauza mortii: infectie acompaniata de hemoralgie datorata febrei Dengue. Marca trei zile de agonie.
M-am uitat la ceas si am notat ora mortii - 10.26 AM.
Era prima care murea in grija mea si a prietenului si colegului meu Randy de cand incepusem sa practicam cu doua luni in urma. Singurul lucru ramas de facut era sa continuam cu procedurile postmortem. Inainte de a fii livrat la morga, cadavrul fetei a fost lasat in grija mea si a lui Randy.
Probabil credeti ca aceste lucruri ar fi trebuit lasate in responsabilitatea personalului casei funerare dar pregatirile postmortem sunt parte din atributiile noastre ca asistenti medicali. Era prima oara pentru mine.
In timp ce ii pozitionam capul, cu aratatorul mainii drepte i-am atins fata un pic mai apasat ceea ce a produs o mica zgarietura langa urechea ei dreapta. Am murmurat o scuza adresata corpului neinsufletit si am continuat pregatirile. Dintr-o data luminile au inceput sa se stinga si sa se aprinda intermitent ceea ce ne-a dat si mie si lui Randy niste fiori dar am continuat ceea ce aveam de facut. Era un proces migalos care a durat o ora. Dupa ce am terminat, ne-am indreptat spre vestiar unde ne-am spalat si dezinfectat si ne-am schimbat uniformele intorcand-ne la atributiile noastre.
Eram epuizat complet cand m-am intors in cladirea unde locuiam seara tarziu. Dupa o tura obositoare care incepuse la 6 dimineata tot ce voiam era un rapid dus fierbinte si mult somn. Nu stiu ce m-a impins sa imi verific rucsacul. Cert este ca am constatat cu stupoare ca nu aveam portofelul. Ingrijorat ca cineva l-ar fi putut gasi dupa ce probabil l-am scapat pe undeva prin spital si mi-ar putea lua cei 500 de pesos care constituiau bugetul meu pe acea saptamana, am adormit totusi cu speranta ca un suflet bun il va gasi si il va rturna personalului spitalului de unde as putea sa il recuperez a doua zii.
Ceva mai tarziu m-am trezit cu senzatia ca cineva tragea de patura care ma acopera. Am aruncat o proivire in intunericul camerei si nu am vazut nimic suspect. Cand eram aproape adormit iar am auzit un ciocanit in usa.
Mia-m amintit de povestea proprietarei care imi relatase ca ceva mai mult de o luna in urma o locatara a fost dusa de urgenta la spital. Fusese injughiata repetat de trei barbati dupa ce deschisese usa apartamentului sau in toiul noptii pentru a investiga niste zgomote suspecte. Din fericire a supravietuit. Insa memoria acelui incident mi-a servit drept avertisment. Fara sa ma gandesc prea mult am insfacat vaza pe care o aveam in camera si m-am indreptat spre usa convins ca ceea ce am auzit erau hoti. Cine altcineva ar fi putut deranja in mijlocul noptii? Vaza pe care o tineam era destul de grea si mare pentru a-mi servi ca arma in cazul in care ar fi trebuit sa ma apar impotriva unui spargator.
Am crapat usa indeajuns pentru a putea arunca o privire misteriosului vizitator nocturn si m-am linistit cand am vazut ce de cealalta parte a usii se afla o tanara fata. In lumina difuza de pe hol, expresia fetei ei si constructia sa firava m-au asigurat ca nu ar fi putut rani nici macar o musca. Dar de ce aveam sentimentul ca ceva nu era in regula?
Imi parea cunoscuta dar totusi nu o puream identifica. Pe un ton putin repezit am intrebat-o: "E trecut de miezul noptii, nu ar trebui sa dormi la ora asta? In orice caz ce cauti aici?"
"Imi cer scuze de deranj, dar nu ti-ai pierdut cumva portofelul azi-dimineata?"
m-a intrebat cu o voce pierduta.
Intrebarea ei m-a luat prin surprindere, dar am fost capabil sa articulez: "De ce? Da, l-am pierdut. De unde stii?"
Deja convins ca nu are cum sa ma raneasca am deschis usa larg si am pus jos pe podea vaza pe care o aveam in mana, putin jenat ca o tinusem strans tot timpul conversatiei. Fata mi-a intins portofelul care inca avea continutul intact, inclusiv cei 500 de pesos. Eram din ce in ce mai uimit si pe punctul de a-i multumi cand m-a intrerupt: "L-ai scapat in spital si intamplarea a facut ca eu sa trec pe acolo si sa il gasesc."
"Bine, dar te cunosc cumva?" am intrebat-o. "Imi pari cunoscuta dar mi-e teama ca am uitat cum te cheama."
"Vrei sa spui ca ai uitat?" a raspuns fata cu o alta intrebare.
M-am simtit un pic enervat. "Am uitat despre ce? Raspunde-mi, cine esti?"
"Ai uitat despre zgarietura pe care mi-ai facut-o?" mi-a raspuns aratandu-mi o mica zgarietura langa urechea dreapta.
Si dintr-o data disparut chiar sub ochii mei.
Am inchis usa si am ramas treaz toata noaptea, ingrozit la gandul ca poate acesta va fi doar inceputul…"

E o poveste cam ciudata dar este adevarata.Era o zi obisnuita si plictisitoare de scoala.Ora de mate sad
Profa era plecata ca avea niste probleme.Nu stiu de ce da imi vine sa ma uit prin clasa.Vad o fata imbracata
intr-o uniforma de moda veche, desculta, cu pielea alba si parul negru tras pe fata. Ii curgea sange de pe mana
stanga.Era frig de crapau pietrele si nimeni nu misca.Nu stiu daca au vazut-o sau nu dar profa sigur a vazut-o
fiindca a stat 5 minute uitandu-se in locul in care era fantoma si ea uraste sa piarda timp in care putea preda
(vaca) dar a fost bine pentru ca nu s-a mai petrecut nimic timp de 3 zile.Dar intr-o pauza am vazut-o pe fata
aia cazand de pe scoala.M-am dus la locul unde picase dar nu era nimeni decat o papusa care arata exact ca ea,
dar n-am avut curajul s-o ating. Apoi o prietena de-a mea mi-a distras atentia un pic, iar cand m-am intors nu
mai era nici o papusa.De atunci mai multi elevi au murit misterios in scoala aia, ma bucur ca ala a fost ultimul
an acolo.In fosta mea clasa a fost gasita o papusa palida in uliforma de moda veche, pielea alba si parul negru
si fara fata ceea ce este ciudat.

Sunt langa tine

Nimeni nu o vedea prea des zambind, iar atunci cand o facea era un zambet plin de tristete ce ii intuneca si mai mult chipul, nimeni nu o putea intelege, nu era nici macar o persoana care sa stie cu adevarat ce simte, ce isi doreste sau ce vrea ea de la viata.
Era genul de fata de care si pietrele se indragostesc insa la inima ei nu reusea nimeni sa ajunga… acest lucru nu era pentru ca avea o inima rea, ci pentru simplul fapt ca nu putea avea incrdere in nimeni…era o fata inchisa in ea si era singura care putea hotari cine si ce stie despre ea. Era o fata cu parul blond ca razele soarelui, tenul era alb ca zapada, iar ochii mari si albastri ca apa marii o faceau sa para o printesa din basmele ce le spun batriii copiilor, insa din pacate ea nu mai crede de mult in povestile in care binele invinge intotdeauna, desi avea doar 16 ani.
In fiecare zi avea acelasi program ce nu putea fi incalcat: se trezea si dupa-amiaza pleca la scoala, iar seara se intorcea acasa…
Ziua incepuse prost, intarzie la primele ore insa scuzele nu ii sunt de folos si profesorul o asculta…se simtea foarte obosita si nu putea spune prea mule lucruri gandurile ei fiind departe de lectie, astfel a refuzat sa mai dea orice fel de raspuns…Cu timpul se simte si mai obosita.
Dintr-o data primeste un sms ce ii distrage atentia, nu numai textul fiind ciudat:"Sunt aici" dar si faptul ca nu ii era aparut numarul de pe care fusese trimis mesajul.La sfarsitul orelor se indreapta singura spre casa mergand cat mai incet pentru as putea pune gandurile in ordine. Ajungand acasa isi arunga geanta intr-un colt si merge sa isi verifice mail-urile sarind peste cererile de prietie de pe diferite site-uri ajunge la un mail ciudat in care scria ca el "este si va fi mereu langa ea" si de aceasta data destinatarul fiind necunoscut.
Nu intelege ce se intampla si pierduta in ganduri merge in baie, singurul loc din casa in care se simte in siguranta, o incapere rece si linistita la fel ca ea.
Ridica usor mana si da drumul la apa…priveste cateva momente cum curge apa…ridica privirea si isi priveste imagine din oglinda, vede ceva ce o doare: e imaginea unei fete singure, ce nu are pe nimeni langa ea.Isi imagineaza cat de frumos ar fi sa aiba pe cineva langa ea careia sa-ii poata da toata iubire ce o tine ascunsa intr-un colt din inima ei. Oftand isi lasa pleoapele grele sa cada… in ritmurile apei c curge aude o voce ce ii spune ca este si va fi laga ea. Speriata, deschide ochii si priveste in jur, dar singurul lucru ce o inconjura era linistea si sunetul apei ce se auzea ca un cantec cristalin in incapere. Iese pe hol si alearga speriata la bucatarie unde se aflau parintii si fratele sau mai mic. Cu vocea aproape stinsa si nesigura il intreba daca a fost la baie in acest timp, el ii arunca un zambet batjocoritor dupa care ii spune ca e ciudata si nebuna…Auzind aceste cuvinte, merge in camera si isi verifica telefonul pentru a se asigura ca fratele ei nu are dreptate.
Nelamurita, trista si speriata ofteaza incet si se aseaza langa fereastra privind luna ce isi lasa razele sa ii lumineze camera sumbra, stelele scanteie cu putere formand aceleasi cuvinte:"langa tine".Isi spune ca nu are ce face si accepta tot ce se intampla crezand ca este ceva magic… Merge la oglinda si isi priveste imaginea in timp ce luna ii lumineaza fata. Brusc, se intoarce si ramane ingrozita de ceea ce vede pe perete : scris cu sange ce inca curge usor, patandu-ii pozele ei alaturi de prietena cea ma buna, aceleasi cuvinte "sunt langa tine". ncearca sa tipe dar nu mai are putere, in timp ce se aude un scartait dinspre fereastra. In fata ii apare un baiat inalt, brunet, cu ochii negri, care o privea lung si zambindu-i in coltul gurii fata ii zareste doi colti pe care inca ma avea sangele ultimelor lui victime. Inchide ochii sperand ca atunci cand ii va redeschide va disparea dar sa inselat, el fiind si mai aproape de ea, isi da seama ca totul avea sa se termine in acea noapte sinistra.
Dintr-o data vantul incepe sa bata cu putere lovind ferestrele de perete, parintii sai intra speriati in camera insa camera este goala parintii se privesc si isi spun unul altuia ca a venit timpul. Din acea zi nimeni nu a ma auzit de acea fata…

Dacă vrei, îți mai trimit. Răspunde-mi dacă îți plac. si funda