| BiLoIoS1 a întrebat:

vreau sa stiu si eu cum se face bombe cuiul surubu cu chibrite dar nu vreau asta: 2 surube si o piulita. Insurubezi putin primul surub, pui fosforul de la betele de chibrit in piulita, infiletezi surubul celalalt strans dupa care il dai de jos dar sa nimeresti cu un cap de surub. Cu cat sunt mai mari surubele si piulita cu atat pui mai mult fosfor si cu atat face "poc" mai mare:d
vreau si alte chesti care sa bubuie sa fac numai cu fosfor de la betele de chibrit!

5 răspunsuri:
| Morosanu1989 a răspuns:

Ar mai fii una cu un cui in asfalt pe vremea mea era moale asfaltul, bagam cuiul si il scoteam usor apoi bagam fosfor si puneam cuiul inapoi si cu o bucata de caramida sau o piatra mai grea lasam in capul cuiului. a trecut multa vreme de cand ma jucam cu asa ceva.

| Mihai_Răileanu_1991 a răspuns:

Teroristule ce vrei sa faci?laughing

| blonda90 a răspuns:

Mai bine invata gramatica inainte sa bubui ceva.

| BiLoIoS1 explică (pentru blonda90):

Taci dracu eu am pus intrebarea si tu trebuie sa raspunzi la iea nu mai bine invata gramatica inainte sa bubuie ceva prostocane

| BiLoIoS1 explică (pentru BiLoIoS1):

Proasto