| BiLoIoS1 a întrebat:

imi spuneti si mie cum sa fac bombe din chibrite, nu conteaza cu surubul sau faza cu cuiul si surubul vreau sa bubuie tare.

Răspuns Câştigător
| croissant a răspuns:

Pai din cate mai tin minte din copilarie, 2 surube si o piulita. Insurubezi putin primul surub, pui fosforul de la betele de chibrit in piulita, infiletezi surubul celalalt strans dupa care il dai de jos dar sa nimeresti cu un cap de surub. Cu cat sunt mai mari surubele si piulita cu atat pui mai mult fosfor si cu atat face "poc" mai mare:d

| BiLoIoS1 explică (pentru croissant):

Daca mai sti si altele iti dau funda

1 răspuns: