| cipriann69932 a întrebat:

Salut tuturor! Am si eu o problema...am conectat la calculator 2 boxe Sony de la o combina si se aud foate incet, daca scot mufa se aude mai tare cu boxelele pc-ului...la combina se auzeau mult mai tare stie cineva care este problema si cum as putea sa rezolv aceasta problema?

1 răspuns:
| Seby90 a răspuns:

Boxele alea sunt pasive, e normal sa se auda incet.

Ce poti face este urmatorul lucru. Te folosesti de amplificatorul boxelor de la pc. Ai grija totusi sa nu te curentezi.

Desfaci boxele pcului, si tari firele care alimenteaza boxele propriu zis, + si -, rosu si negru, dupa legi boxele Philips (pe astea nu ai nevoie sa le desfaci) direct din interiorul firelor pe care tocmai le-ai taiat. Ai grija sa folosesti aceleasi culori altfel ai sanse sa se auda mai prost.