| valytzzu a întrebat:

Am o problema care nu stiu sa o rezolv: Am o combina muzicala Panasonic SA-AK410 problema este cand maresc volumul din laptop sau din combina nu se mai aude nimic in boxe, dar ea imi arata ca melodia canta in continuare stie cineva si in plus ca sa o fac sa se auda din nou trebuie sa o scot din priza sa o bag iar si etc

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut deci problema e simplă nu s a dus nimic, combina se protejează ca să nu ardă altceva cind dai muzica la maxim ea se opreste ca simte consum mare pe etajul de amplificare, iar cind o bagi din nou in priză e normal sa pornească să se audă dar se va oprii imediat ce detectează semnal mare din alte surse gen laptop, lasă volumul mai incet din laptop că arzi finalii din combină.

| catalinpintilei a răspuns:

Sincer eu cred ca s-a dus dioda sau tranzistorul si is destul de greu de schimbat