| xgh3n123 a întrebat:

Salut tuturor, de mult caut ceva, in copilaria mea eram fericit mereu cand ma uitam la desene pe cartoon network care inca il iubesc, dar desenele dragi mie sau c-am dus pe apa zambetei, nu se mai prea difuzeaza. Era un desen cu un baiat si niste extrateresti... un fel de extraterestrii care traiau aproape de mare intr-un turn si mancau toata ziua, turnul avea mai multe etaje. PS:daca stiti un site sa uceva care sa fie desenele din trecut frumoase din 2000 in sus big grin ex: Edd edd n eddy,Curaj, Dexter, Jonhny Bravo, Fetitele Power Puff, Gemeni Cramp, Tabara lui Lazlo si multe altele va multumesc din suflet! Bafta Promit ca dau Funda! big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desenul animat de care zici tu(cu extratereştrii ce trăiau într-un turn) se numeşte Pet Alien.

Cât despre site-uri, chiar nu ştiu unul care să cuprindă toate desenele de pe Cartoon Network din perioada '98-'04, dar există BoomerangTV, care difuzează următoarele: Looney Tunes; Tom & Jerry; The Flinstones; The Jetsons; Johnny Bravo; Dexter€'s Laboratory; Dastardly and Muttley in Their Flying Machines; The Perils of Penelope Pitstop; The Pink Panther Show; Top Cat; Hong Kong Phooey; Foster's Home for Imaginary Friends. Iar pe Cartoon Network se dă zilnic(cred): Cow and Chicken; I am Weasel; Courage, The Cowardly Dog; Ed, Edd & Eddy.

4 răspunsuri:
| mirciu1234 a răspuns:

Da le mai tin minte se numeau:prieteni mei extraterestri

| RememberToSmile a răspuns:

Pe Boomerang mai sunt desene vechi dar numai unele...sad big grin

| MălinaSophy a răspuns:

Pe Boomerang inca mai dau Casa Foster Pentru priietenii imaginari
Fetitele Power-puff;
Jonhny Bravo;
Iar pe Cartoon inca mai dau :
Gemenii Cramp;
Tabara lui Lazlo:
Dexter(apropo Dexter se gaseste si pe Boomerang laughing

| MM a răspuns:

Pe teava.ro sau cartoonito
Sper ca ti-am fost de ajutor!
Funda?; x