| tyberyiu a întrebat:

SAlut! Vreau sa imi iau ochelari 3D si nu am inteles bine ceva adica descarc un joc 3d si cum vad altfel jocu sau cum ca nu inteleg Explicati-mi si mie va rog

Răspuns Câştigător
| raducu a răspuns:

Ochelarii 3D (3 Dimension) is pentru filmele care ruleaza filme 3D.Adica,tu la monitorul tau vezi normal, jocul pe care vrei sa il descarci 3D inseamna ca poti sa il misti in orice unghi doresti, ca nu ramane pozitionat doar intr'un singur unghi, 2D sau asemanator. Ochelarii daca ii iei pentru a putea vedea 3D, ai nevoie de panouri speciale care sa iti proiecteze imaginile ca sa le "vezi" ca in realitate.Asa ii si la 3D cinema (un panou in fata, unu in stanga, unu in dreapta). Deci, is inutili ochelarii 3D la jocuri 3D.

9 răspunsuri:
| justagirlll a răspuns:

Cand te uiti prin ochelarii 3D e ca si cum personajele din joc (sau film) ar fi in fata ta, ca si cum ar iesi din calc

adica par foarte reala

| raducu a răspuns:

@vlad: multzam not worthy big grin

| Bodo a răspuns:

Ce fel de ochelari 3D?

| vlad423 a răspuns:

Nu mai am ce explica laughing adica raducu a explicat foarte binewinking

| Umbra_9400 a răspuns:

În prima fază ai nevoie de ochelari 3D dar nu ochelari red&blue (carton) în etapa numarul doi ai nevoie de un LCD cu suport 3D care costă în momentul de față in jur de 10. 000 ron ceea ce nu este puțin... Jocurile 3D s-au lansat pe platforma PS3 (playstation), în februarie 2011 este așteptat Killzone 3, jocul este construit de la bun început special pentru 3D și cel mai probabil va fi un fel de avatar al jocurilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca doresti sa cumperi, aici au si Ochelari 3D high definition - http://www.Vezi3D.blogspot.com :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara lentile 3d si confectioneaza din carton rama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e ca Raducu. Un film sau un joc 3d se vede cu rosu si albastru pe margini adica nu se vede clar si poti sa urmaresti un film 3d si pe un monitor lcd.

| eryka96 a răspuns:

Pai tu doar in cinema vezi cu ochelari 3Drolling on the floor