| Raul199612 a întrebat:

Vreau sa-mi mut calculatorul din Sufragerie in Dormitor si ca sa nu mai dau gauri prin pereti sa mut firul de la internet as vrea sa-mi reinoiesc contractul de la internet cu unul Wi-Fi.
Intrebarea mea este daca las modemul in sufragerie si calculatorul il duc in dormit fara fir o sa mai prind net prin Wirless? Sau imi trebuie Adaptor Wirless?

Raspundeti cat mai repede va rog nu am prea mult timp pana ma suna cei de la internet.

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu-ti trebuie nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai placa de retea wireless la PC ai nevoie de un adaptor

| Gabitzu246 a răspuns:

Iti trebuie un adaptor, dar sa stii ca faci o prostie mai bine ai opta ca sa dai gaura in perete nu de alta dar nu se compara wi-fi-ul cu net prin cablu.

| Lalex99 a răspuns:

Uite ce sfat iti dau:
https://www.youtube.com/watch?v=YlfxxvYcKlw uita-te la video-ul asta si apoi intra aici:
http://www.tp-link.ro/products/?categoryid=206&ref=pline
Mi se pare o solutie foarte viabila.

| Emilyca38 a răspuns:

Nu îți trebuie nimic îți spun sigur eu am astfel de internet si merge perfect fara nici un adaptor