| Alexandru_Avram_1995_sOg9 a întrebat:

La momentul actual un un net de la romtelecom, de 2 MB pe secunda.As vrea sa il schimb cu unul de cel putin 200mb pe secunda.S-ar putea face acest lucru chiar daca inca nu s-a terminat contractul cu ei? Sau trebuie sa astept sa imi reinoiesc contractul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate face, chiar inainte de terminarea actualului contract, doar ca vei plati mai mult. Depune o cerere in acest sens.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde ce fel de conexiune ai!

Scrie foarte CLAR pe site-ul oficial :
" Internet L :
Viteză download: până la 200 Mbps prin fibră optică
Note:...
Pentru Internet L viteza maximă disponibilă este de până la 100 Mbps pentru tehnologia VDSL, respectiv 22 Mbps pentru tehnologia ADSL.Pentru Internet M viteza maximă disponibilă este de până la 20 Mbps pentru tehnologia VDSL şi de până la 6 Mbps pentru tehnologia ADSL." - SURSA :
https://www.telekom.ro/fix/internet-l.html

Toate cele bune!

| romero7 a răspuns:

Nu trebuie sa astepti sa reinoiesti contractul....Iti recomand Upc