| vLooM a întrebat:

Salutare!

Am si eu o intrebare.
Din ce am auzit la unii, daca vreau sa ma duc in armata ca infanterist am auzit ca este naspa.

Cine stie si cunoaste, ce este asa naspa ca infanterist? Si daca se poate cine stie un salariu aproximativ cat este?

Răspuns Câştigător
| Roxana666667 a răspuns:

Eu sunt fata, am lucrat in armata.Salariul e 2500lei, aprox.Nu e deloc greu, cine a vrut sa te sperie, cred ca habar nu are cu ce se mananca.

3 răspunsuri:
| vLooM explică (pentru Roxana666667):

Deci ca infanterist" zici ca nu este greu? imi poti da un mesaj in privat daca poti, ce trebuie sa faca un infanteris daca stii, mersi.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este asa bine intreab-o de ce a plecat din armata? Eu am iesit la pensie din armata si iti spun ca a fost foarte greu. Depinde, insa, si de felul tau de a fi. Daca as mai fi tanar, as lua-o de la capat. Am 23 de ani de armata si 10 de civilie. Dar tot armata mi-a placut. In civilie e brambureala totala si fara logica.

| vLooM explică (pentru Salontanul):

Nu ma tem de nimic, nu imi este frica sa ma duc in armata, doar ca am auzit niste zvonuri ca este naspa ca infanteris, bine nu prea ma intereseaza doar am fost sa zic asa putin curios de ce se tem multi ca infanterist.