| PVAAVU a întrebat:

Salutare.Cum se numesc imaginile de genul asta si pe ce site le gasesc?(dau funda)
http://orig04.deviantart.net/......ogue42.png

2 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Se numesc animeuri sau manga (daca sunt desenate).
Este suficient sa dai un search pe google cu cuvintele cheie (anime sau manga) si vei gasi tot felul de imagini. Daca te intereseaza un anumit tip de poze pe care le gasesti in timpul cautarii tale pe google imagini, poti da click pe imagine si poti merge pe site-ul original, acolo vei gasi imagini asemanatoare.
Bafta!

| PVAAVU explică (pentru ladyMillion):

Ma refeream la cele de gen "imagine pe fundal negru+text" cum era aceea.