| ȘtefanLamas a întrebat:

Imi puteti spune niste filme de genul Tristan si Isolda, ca poveste de dragoste? O relatie aproape imposibila si cu final tragic.
Multumesc,
Numai bine!

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Rings Of the Nibelungs, Othello, Tess, Anna Karenina, Atonement, Wuthering Heights, Splendor in the Grass, Romeo+Juliet

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Uite aici cateva cupluri : http://e-dragoste.blogspot.com/2009/02/cupluri-celebre.html

Si uite aici filmele pe care vrei sa le vezi tu : http://www.filmoteca.ro/filme/tag/iubire-tragica

| Malvina24 a răspuns:

Buna! stiu un film perfect! e exact ceea ce cauti tu! se numeste Ghost! o sa fi impresionat/a de el! Daca il vrei imi dai un mesaj in particular si ti-l trimit! daca vrei iti dau si detalii despre el, dar e mai frumos sa aflii singur!

| hamsterx a răspuns:

Romeo si julieta:X

| ȘtefanLamas explică:

Am vazut filmul Romeo si Julieta.

| betty17 a răspuns:

Romeo si julieta il da pe-acasa maine la 13 40big grin

succes

| camellia a răspuns:

Da am eu un film bun pentru tine :D mai bine zis drama are 6 episoade dar e superb. Se numeste koizora (Sky of love) Gasesti primul episod pe www.dramacrazy.net apoi poti sa-l vezi pe youtube. Nu vei regreta... dar o sa plangi cam mult la ultimul episod. Mai e si varianta movie adica Koizora movie, dar mie sincer mi-a placut mai mult serialul. L-am vazut intr-o singura zi :)) Puteam sa iti trimit un clip sa vezi despre ce e vorba dar neahh, e mai bine sa ti omul in suspans!:))

| Georgy_1051 a răspuns:

Poti urmari pe programul tv acasa romeo si julieta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cavalerii mesei rotunde ar fi unul dintre ele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe ce site gasesc povestea TRISTAN si ISOLDA

Răspuns utilizator avertizat
| malina_9455 a răspuns:

Titanic