| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am terminat 12 clase si luna viitoare implinesc 18 ani si as dori sa merg in Anglia la lucru insa am nevoie de niste sfaturi, sa ma indrume cineva, de ce acte am nevoie? Nu vreau sa-mi bag parintii in chestia asta deoarece ei vor sa-mi continui studiile insa eu prefer sa muncesc deoarece mereu am fost mult mai entuziasmat cand am muncit decat studiind, am muncit ca sezonier si vara asta si vara trecuta si va spun sincer ca prefer sa lucrez in loc sa studiez, nu vreau sa-mi veniti cu raspunsuri gen "Mai bine ai studia" sau ceva de genul, nu-mi poate schimba absolut nimeni punctul de vedere, simt ca-mi pierd anii studiind cand pot sa fac bani deoarece eu nici bacalaureatul nu l-am luat si ai mei vor sa urmez o postliceala si dupa sa urmez o facultate insa e prea mult, asa ca vreau sa ma indrume cineva ca la carte cu tot ce trebuie, daca e nevoie in privat pe Facebook sau pe Instagram, multumesc mult de tot.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Asculta-ti parintii. Nu stii sa faci nimic si nu te va lua nimeni la muncă acolo.