| Meunică a întrebat:

Salutări! Acum o să vă adresez o intrebare care nu cred că mă priveşte numai pe mine..Petrec toată ziua in faţa calculatorului.şi sunt de acord că calculatorul e ceva grozav, dar m-am plictisit de el, nu mai văd nimic interesant! Cine ştie cu ce mă pot ocupa petru a scăpa de plictiseală. poate ştiţi vreo ocupaţie grozava de pe net, sau altceva...Sau poate imi recomandaţi vreun joc..nu ştiu cu ce să mă ocup. sîmbăta şi duminica le petrec fără succes..afară plouă şi e cam frig de distrat impreună cu prietenii.mă uit la filme.mă joc şah.dar toate astea sunt prea plictisitoare... Poate cineva să-mi sugereze vreo idee?!♥

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa incerci tu sa iti gasesti o pasiune.
In weekenduri poti iesi cu prietenii si daca este urat afara, puteti merge la un suc intr-un local, de exemplu. Poti sa iti chemi un prieten, doi la tine si sa va jucati ceva impreuna, daca este urat afara.
Iar cand stai in casa poti sa te uiti dupa filme care ti se par interesante, poti incerca sa desenezi, sa cauti muzica, sa asculti muzica, sa te uiti la televizor, sa citesti, sa cauti diverse jocuri care crezi ca ti-ar putea place, sa faci fotografii, sa le editezi.
Noi nu prea stim ce jocuri sa iti recomandam sau ce activitati sa faci pentru ca fiecare activitate este postrivita pentru o anumita varsta si pentru o anumita categorie de persoane, iar noi nu stim nici ce varsta ai si nici ce iti place sa faci.
Cred ca tu esti singurul/a in masura sa gaseasca ceva ce i se potriveste. happy

| bunelutu a răspuns:

Raspusui e ca de Pc nu te poti plictisi
daca nu stai non stop si cand zi ma refer 24h.tre sa incepi sa iesi peafara sa alergi de cateva ori pe saptamana
sa mai iesi la un film la un biliard, bowling, fotball, la o bere, la un club, pela vreo FATA peacasa faci o prostioara.si sa vezi cum iti vine pofta ce cs

| Ruxy5 a răspuns:

Citeste ceva, deseneaza, iesi afara sa te distrezi cu prietenii! Distreaza-te!

| Mικø a răspuns:

Umm..Trebuie să ieşi in oraş ca să te distrezi măcar cu prietenii big grin sau dacă ai animale de companie thinking poţi face mişcare impreună cu animale(dacă ai ).
De asemenea, poţi intra pe chatango'uri sau xaturi(dacă vreilaughing )
(că poate scapi de plictiseala happy )
Hmm. vorbind de jocuri.thinking poţi incerca pe ourwold că e free online.
Poate ai incerca să vizionezi anime(dacă iţi placehappy )
că aşa fac eu deoarece mă amuză, mai ales comediilelaughing

| Danyville a răspuns:

Ai putea sa citesti tipul de carti care te-ar fascina asa o sa iti dezvolti si intelectul. Ocupate cu ceea ce te face sa te simti bine.(de exemplu desenul, cintatul, jocuri de logica sau de teste de cultura generala )
Te-ai gindit vreo data ca ai putea salva viata cuiva cindva, mie mi s-a intimplat de multe ori sa trec pe linga oameni care se simteau prost si nu stiam ce sa fac, cum sa-i ajut, asa ca m-am informat din internet ce ar trebuie sa fac atunci cand un om are nevoie de ajutor medical pina cind vine ambulanta.
Scrieti o lista de dorinte pe care ai vrea sa le indeplinesti in decursul vietii. Recunosc e ceva maret ce am scris aici dar e unh inceput mult mai bun, decit sa stai degeaba la computer. Punte-ti noi scopuri(marete) in viata ta pentru ca sa ai pentru ce te lupta. Crede in ele si actioneaza ca sa le indeplinesti.