| MrWrestleMania a întrebat:

Scrieti declaratii de dragoste. Chestii frumoase. Cine ma impresioneaza, primeste funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt zile in care mi se pare ca nimic nu-mi merge bine, ca as vrea mai mult, ca nu voi avea niciodata ce vreau acum…In clipa asta as da totul pentru o noapte. O noapte in care visele sa nu se mai sfarseasca, o noapte din care sa nu ma mai trezesc, o noapte in care sa nu ma gandesc ca va veni si o dimineata in care visul se va sfarsi si eu voi ramane ca Cenusareasa fara print, fara caleasca, fara vis...O noapte fara cuvinte, doar cu priviri, doar cu suflete…Cuvintele sunt inselatoare si te tradeaza cand te astepti mai putin. De aceea nu le vreau, am nevoie doar de tacere, de liniste. O liniste in care singurele care vorbesc sunt sufletele. Ele nu pot minti, nu pot insela, sunt pure…M-as lasa cuprinsa in brate de un astfel de suflet care nu stie sa minta si m-as pierde intr-o lume ireala, doar pentru o noapte, doar pentru o clipa, doar pentru a simti ce n-am simtit nicicand… As uita ca dimineata, sufletul ia forma umana, deci inselatoare, si magia se risipeste…Mi-ar fi teama ca visul s-ar pierde in ceata noptii ce se sfarseste… Vreau doar o noapte,.o noapte si nici o zi...
--Ma tem ca, daca m-ai iubi, mi-ar exploda tamplele de atat fericire. Tampla dreapta mi s-ar prelinge pe sani si pe coapse si s-ar scurge intr-o crapatura de pe podea. Tampla stanga s-ar desprinde de mine si, delirind, ar pluti in nestire pana cand s-ar izbi de o stea. Totusi, te rog mult, iubeste-ma
--As vrea sa iubesc marea, dar marea nu iubeste,
As vrea sa iubesc pamantul, dar pamantul e rece si plin de intuneric
As vrea sa iubesc oamenii, dar oamenii sunt rai
As vrea sa te iubesc pe tine dar nu stiu daca ma iubesti
Dar totusi am sa iubesc tot ce e mai bun din mare, pamant si oameni
Iar din tine am sa iubesc totul pentru ca ai fost si vei ramane marea mea iubire
--As vrea sa fiu o lacrima sa ma nasc din ochii tai sa alunece pe obraji tai si sa se stinge pe buzele tale

Ingeras din cer picat ochii tai mau fermecat dintr-o simpla privire m-am indragostit de tine
--Sunt un fulg de nea care încearcá sá îti mângâie fata... Doamne ce as vrea sá má scurg în pielea ta si sá nu mai ies niciodatá, asa as avea certitudinea cá nu am sá te pierd. Marea este complicea mea, ea este aláturi de mine mereu, ea este singura care nu m-a trádat si nu má va tráda niciodatá
Sunt o adiere de vânt sálbaticá
Eu sunt lumina caldá a diminetii ce-ti gâdilá genele lungi pentru a-ti deschide ochii sá vezi splendoarea ce te înconjoará.
Eu sunt o razá de soare caldá si firavá ce-ti mângâie obrajii fini; eu sunt roua de pe firele de iarbá ce-ti sárutá gleznele; eu sunt un cânt al pásárilor ce te încântá cu ciripitul lor vioi; eu sunt o floare micá si tácutá ce îti implorá mângâierea, sunt un gând ráslet ce te face sá tresari când esti singur, iar tu esti sprijinul meu în lumea cea realá cufundatá în visare.

2 răspunsuri:
| COD ROSU a răspuns:

Nu am nici un interes sa te impresionez laughing

| Maadu a răspuns:

Te iubesc,si tu ma crezi,scoate-mi,inima sa vezi, ca pe inima mea scrie, te iubesc la nebunie