| mariatina a întrebat:

Se apropia ziua mea de nastere, si invit numai o fata prietena mea cea mai buna. Noi ne-am gandit sa mergem la mall pentru ca sunt foarte aproape da el iar seara sa facem petrecere in pijama si a sa ramana l mine sa doarma. Voi ce idei aveti? Ps : idei pentru timpul zilei si pentru petrecerea in pijama. Dau funda la cea mai buna idee.

8 răspunsuri:
| Scândură a răspuns:

Buna! Pt petrecere., am mai dat asta cuiva :

Buna! Pai in afara sa barfiti despre toate noutatile, tipii din scoala etc., ati putea pentru inceput sa va machiati, faceti unghiile una la alta, imbracati frumos si sa va faceti poze! Ati putea juca tot felul de jocuri, Monopoly, Twister etc( nu jocuri de calculator, important este sa socializati) Ati putea sa inchiriati un film de groaza si sa-l priviti sau sa aprinde-ti niste lumanari si sa spuneti povesti de groaza! Sau daca iti displace ideea, puteti sa va uitati la o comedie.
Puteto sa faceti concurs de dans, de cantat, puteti sa intrati pe youtube sa ascultati muzica, si eventual sa faceti si karaoke cu ajutorul lui youtube. Ati putea juca adevar si provocare. Ai putea sa pui biletele intr-o palarie, ceva, si fiecare sa extraga unul si sa raspunda la intrebarea de pe el! Puteti face farse la telefon.
Sper ca te-am ajutat, si iti urez distractie placuta!
(puteti sta oe facebook/hi5)

Si la mall":
Uitati-va prin magazine, la noile trenduri in fashion. Mergeti la un film. Duceti-va la cofetarie sau sa mancati pizza, hambugheri etc.
Mergeti sa vedeti daca nu au niste jocuri de arcada, bowling, biliard etc.
Sper ca te-am ajutat, bafta!

| bigsy a răspuns:

Daca tot mergetzi la mall. puteti merge la cumparaturi. la un film.trecetzi sh` pe la cofetarie sh` dati comanda de un tort frumos pentru petrecerea de seara. va puteti alege una alteia pijamalele. sa va coafatzi. pe tort asezatzi artificii de acelea [ speciale pentru asta]. spuneti glume. nu stiu. sper ca ti-am fost de folos...LA MULTZI ANI![sper sa te distrezi]

| trifescugabriela a răspuns:

Pai idei: Mersul la mall (ok) mergeti la o cofetarie, o plimbare in parc, ganditi-va la amintiri placute si retraiti clipele, iesiti cu mai multi prieteni si distrativa, sau invatati ceva nou, sau mergeti undeva la iarba verde si cautativa ocupatie pe acolo, iar ca idee cu petrecerea in pijamale ar fi evident clasica bataie cu perne, vizionarea filmelor, glumele, faceti farse la tel sau chiar in realitate, sau faceti amandoua o prajitura dupa cartea de bucate fara ajutorul unuia dintre parinti (asta in cursul zilei) sau incercati ceva ce are legatura cu gatitul in bucatarie dar fara ajutorul unui adult (evident nu v-as sfatui sa folositi cupotorul daca nu vi se permite) sau confectionati ceva amuzant, faceti pazzel, incercati sa invatati sa dansati dupa un video anume sunt diverse activitati, numai idei va trebuie!

| Ade a răspuns:

@Scandura...mie mi-ai dat-o si ce coincidenta ca eu eram aia invitata la petrecere!

| Horia_8139 a răspuns:

La mall puteti vedea un film(horror), manca, sa treceti prin magazine... aveti cu ce va acupa ziua.dar consider ca ar trebui sa inviti si tu mai multi pentru petrecere ca o petrecere nu se face in 2.si sa nu o faceti in pijama, nu aveti 5 ani.dar oricum daca te hotarasti sa faci cum vrei tu puteti inchiria unfilm,puteti juca jocuri de genul monopoly,remy,puteti face farse la telefon, va puteti pune cortul in curte, puteti face o baie de spuma(adica turnati spuma de ras intr-o cutie mare si va aruncati in ea! e amuzant)puteti face un concurs cine mananca cel mai repede o felie de pizza si lista continua

| underground05 a răspuns:

Ce ar fi sa cauti un film bun? tine cont si de gusturile ei! pentru timpul zile nu stiu iesiti si voi la plimbare sau la strand cu mai multi prieteni! bafta si la multi ani

| Balalelo a răspuns:

Pentru timpul zilei :
1. Dupa ce mergeti la mall (sau inainte) puteti sa mergeti intr-un parc, la un restaurant etc... Daca aveti amandoua role puteti sa va plimbat cu ele.
2.Pentru petrecerea in pijama : Puteti sa faceti lucruri esentiale, adica sa va bateti cu perne, discutati despre baieti sau alte lucruri, jucati un joc daca aveti (gen monopoly) sau puteti sa jucati o sticluta speciala.(Sticluta speciale se joaca la fel ca sticluta, doar ca cand o sa cada la cineva, pui o intrebare iar cealalta raspunde). Apoi puteti sa va uitati la tv mancand prajiturele sau altele...De asemenea pentru tv. iti recomand filme horror. Daca nu sunt la televizor te poti uita la calculator sau pe dvd daca aveti cd.
Sper ca te-am ajutat.

| bianca_4039 a răspuns:

Sa iti inviti mai multi prieteni rude si sa faceti o petrecere ca asa doar tu cu ea este cam plictisitor...