| anonim_4396 a întrebat:

vroiam sa va intreb ceva dau funda si vot, dar pls doar ajutati-ma cu nu stiu ce sa mai fac. E vorba de ziua mea, va fi pe 24 februarie, fac 12 ani big grin si nu stiu unde sa o fac. Eu sunt din pitesti, apropo.Acasa, am facut-o si anul trecut si va fi plictisitor, sa inchiriex un club... e cam costisitor, la spatii de joaca e pentru copii mici. M-am gandit sa mi-o fac in mall, dar ce sa facem acolo? mergem la film si mancam o pizza, dar vom fi cam 14 copii, si trebuie' sa gasim mese libere.Cn ma poate ajuta cu idei? Adica de ex, sa nu imi fac ziua si sa fac o petrecere in pijama! Dar suntem 14! Va rog dati-mi idei si, daca as face-o acasa,, ...imi puteti da niste idei? nu stiu de jocuri, idei pentru meniu etc.

4 răspunsuri:
| Cherry56 a răspuns:

Pai cel mai e bine e acasa, la meniu niste aperitive, pizza, inghetata si tort si sucuri nelipsita cola, suc natural si sampanie pentru copii (normal :> ) [nimeni no sa stea sa bage prea mult in el :))] muzica :-? cauta pe net "muzica de petrecere" eu mi-am luat un astfel de fisier si are km tot ce trebuie :) apoi puteti juca adevar sau provocare, monopoly sau jocu ala cu scaunele sau mai stiu eu ce :) sunt mai multe jocuri amuzante pe site-ul asta: http://www.ghidpetrecericopii.ro/jocuri.html petrecere frumoasa :)

| Teils a răspuns:

Buna! Am citit totul dar am amas mut cand ai zis : "acasa va fi plictisitor", nu`i adevarat oh go on! Daca esti o gazda buna si stii cum sa distrezi lumea va fi cea mai tare petrecere EVER! Nu conteaza ca ai un apartament sau o casa mica, cu ceva muzica buna, voie buna, bautura si mancare poti face orice! O poti pune pe mama ta sa iti faca pizza la cuptor, sa faca un meniu alcatuit din : alune, biscuiti, fistic, struguri etc. si la final un tort! In 3 ore poti distra niste copiii cat pentru 1 luna! Sper ca am fost de ajutor

| cdinu a răspuns:

La mc. :d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai poti da o petrecere in pijama in cea mai mare camera a ta de acasa, poti pune muzica in functie de preferinte si filme. Comanda pizza, shaorma, in general produse de fast-food, suc coca-cola sau de portocale. Jocuri:adevar sau provocare etc.