| SugarStar a întrebat:

Se apropie ziua tatalui meu. Si nu stiu ce sa-i iau. Imi dati va rog niste idei? Sunt fata si nu prea am idei ce i-ar placea unui barabat.

Multumesc mult si fundita bineinteles.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce i-ai putea lua unui tata ...hmmm
Uite ce idei am eu!
- o agenda
- un parfum
- un set de pixuri / stilouri ( dar ceva mai scump ) cu penita aurita
- un pulover dragut
- ceva care sa il ajute in meseria lui. ( ex : daca e bucatar, o carte de bucate, un set de farfurii scumpe etc. )
- O felicaitare facuta manual ( in 3d preferabil ) - se gasesc pe net scrie felicitari in 3d si gasesti. Chiar daca nu o sa iasa tatal tau o sa se bucure ca ai depus efort si ca ii arati cat il iubesti happy
- un palton
- un inel

Sper ca te-am ajutat. Funda? puppy dog eyes

17 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Cumpara-i ceva care sa-i placa. Adica, gandeste-te la un lucru care i-ar placea lui. De exemplu eu i-as lua tatalui meu o floare, un cactus, ca sa fiu mai precis, pentru ca ii adora. Sper sa gasesti cadoul potrivit.

| Mentaaaaa a răspuns:

Cred ca (virgula) cadoul perfect este un aparat de ras Gillette Fusionwinking sigur i-ar fi pe plac

| Sofffie a răspuns:

Cred ca cel mai frumos lucru este cel facut din suflet.

Mai bine sa ii faci o felicitare, o sa il bucure mult mai mult decat ceva cumparat!

| missReckless a răspuns:

Poţi să apelezi la un clasic: trusă de parfum şi after-shave (STR8) sau îi poţi lua un parfum (sunt atâtea din care să alegi). Ai putea să-i cauţi nişte DVD-uri cu muzică sau filme care ştii că-i plăceau când era mai tinerel, un ceas, o cravată, sau un set format dintr-un pix şi un stilou (sunt la Diverta câteva, costă între 50-100 lei sau mai mult). Dacă ştii că îi place să citească, cumpără-i câteva cărţi care crezi că s-ar potrivi personalităţii lui.
Succes la cumpărături. Să ne spui ce i-ai luat până la urmă. big grin

| ZumZz a răspuns:

Pai ai putea lua ceva... ce sti ca ii place gen : tine cu o echipa. chesti din astea. O sa iti sp ce i-am luat tatalui meu poate te ajuta :
I-am luat o sampanie cu Steaua Bucuresti, o carticica cu cel mai bun tata si un ursulet micut care l-am personalizat. i-a placut foarte mult... sper ca te-am ajutat

| LoReDaNa a răspuns:

Buna,
pai depinde sh ce ai auziot intamplator de la tatal tau ce ii place sau ce ar vrea sa isi ia.
poate o cravata, un aparat de ras mai perfosrmantbig grin, ceva dragut care sa il impresioneze sh sa il folo cu placere,. un portofel etc.happy
funda?

| larousee a răspuns:

Depinde de el, daca poarta:
un ceas
un fular, ca tot e iarna
o sticla de vin vechi
o cravata, daca mai mergeti la ocazii
un breloc cu echipa de fotbal preferata
o cana personalizata "cel mai bun tata"
sunt sigura ca ar aprecia oricare din ele

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Ai putea sa ii cumperi un parfum sau ceva ce isi doreste el foarte multwinking

| RoxannaST a răspuns:

Cred ca i'ar placea un Rolex, sau o curea ceva. Depinde ce il pasioneaza pe el, tu stii mai bine ce ii place lui sa faca, iar in functie de asta iti dai tu seama ce sa ii cumperi.

| angel4v3ryour a răspuns:

Pot sa-mi zic si eu parerea? cum cadou e pentru tatal tau ar trebui sa fii atenta la niste detalii precum perioada din an, ce pasiuni are si ce crezi u ca iar lipsi bafta la shopping!

| myxolaryy a răspuns:

Depinde de ce varsta are.si eu sunt fata dar am idei.
a)dac este mai tanar de 45 de ani stunci ii poti lua:
o sticla de vin daca este bautor de alcool
un parfum
o crema de ras
un gel de dus
un gel de par
ii poti organiza o petrecere printre colegi sai sau fosti colegi
poti sa ii dai o poza cu tine si el inramat frumos
o sticla de bere
sa il duci in oras
un ceas
b)dac are mai mult de 45 de ani poti sa ii ei:
un pulover
un ceas (nu neaparat)
o pereche de blugi
pantaloni
si altele

un pulover

| danyelle_5059 a răspuns:

Buna pai ai putea sa ii dai un vin depinde de care bea, sau daca bea eu tatalui meu i-am dat un vin rosu, in set cu deschizxator 2 pahare sau parfum, un CD cu muzica lui preferata, depinde de gusturi. Sper sa te ajute.

| roxymaria a răspuns:

Ziua lu tati meu e pe 1 ianuariebatting eyelashes
i-am luat un parfum de la avon Fullsped:d

| ŁοłłϊÞοÞ a răspuns:

Pai ai putea sa-i iei un parfum / sprai... thinking sau o camasa? big grin
daca nu gasesti cadpul potrivit ati putea iesi la un restaurant si sa faci tu cinste happy

| Name_3685 a răspuns:

Iai un set din acela de la Avon pentru barbati daca vrei

| WooDeeMe a răspuns:

Depinde de personalitatea tatalui tau. daca este un om serios sau de afaceri ai putea sa ii iei un parfum sau deodorant. daca este mai glumet poti sa ii iei ceva haios cum ar fi o palarie... oricum cel mai sigur e sa ii cumperi un set din ala gillete. oricum GESTUL conteaza! Noroc! funda?

| ONU_1115 a răspuns:

Poi depinde cati ani are...
Ce pasiuni are...
Ce ii place...
Si de cati bani dispui! happy