| radutherap a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste filme comedie

8 răspunsuri:
| Slavian a răspuns:

American pie (toate partile sunt cool)
You, Me and Dupree
Marley & Me
Extreme Movie
Trojan war

Ti-am spus filmele chiar mi-au placut mie... Bafta.

| oanecorleone a răspuns:

Sex Drive
Placinta Aerican 1, 2, 3, 4, 5

| Bibu_2231 a răspuns:

My Mom's New Boyfriend
The Hottie and the Nottie
My Best Friend's Girl
Just Friends
Bride Wars
My Sassy Girl
Funny People
Home Alone
Fired Up
Shrek Forever After
Killers
Letters to Julie
She's Out of My League
Just married
The perfect man
... Mai caută şi tu.
Fundiţă?batting eyelashes

| RloveR a răspuns:

Scary movie

| 11vladutz90 a răspuns:

Lista de comedii:

1)Toy Story 3

Woody cow-boy-ul si prietenii sai din cutia de jucarii sunt devastati de plecarea la colegiu a stapanului lor, Andy. Dar cand toti vor fi "transferati" intr-o gradinita, eroii nostri isi vor da seama ca problemele lor vor fi cu adevarat mari. Cum sa faci fata unei adevarate bande de mici derbedei fara nicio consideratie pentru jucarii?

2)Killers

Povestea din "Five Killers" incepe cand o femeie intalneste barbatul visurilor ei in timpul unei vacante. Dupa ce se casatoresc, cei doi isi dau seama ca vecinii lor sunt asasini angajati sa-i ucida...

3)The Back-Up Plan

După ani de zile de întâlniri eşuate, Zoe (Jennifer Lopez) decide că nu mai are rost să-l aştepte pe "the one" şi dă fuga la doctor pentru o inseminare artificială. Dar cu destinul nu-i de glumit, aşa că tânăra dă chiar după peste Stan, un tip super-simpatic, super-deştept şi aşa mai departe...

4)Letters to Juliet

O superbă comedie romantică, Scrisori către Julieta ne poartă către însoritele şi magnificele ţinuturi ale Italiei, acolo unde Sophie (Amanda Seyfried), o tânără scriitoare americană, se bucură de o vacanţă care îi va schimba viaţa pentru totdeauna. Aflată în Verona, oraşul marilor iubiri şi al legendarilor Romeo şi Julieta, Sophie este de-a dreptul fascinată de mitul scrisorilor către Julieta, aşa că se hotărăşte să ajute miile de îndrăgostiţi care an de an vin şi cer sfaturi pentru a-şi rezolva problemele sentimentale. Povestea începe când Sophie găseşte o scrisoare rătăcită, veche de 50 de ani...

5)Ice Agebig grinawn of the Dinosaurs

Aventurile celor trei prieteni continuă, dar din iulie 2009. Sid, Manny şi Diego revin pe marile ecrane, alături de simpaticul şi veşnic lovitul de soartă Scrat, veveriţa cu tendinţe suicidale pentru o ghindă. Ce surprize ne rezervă scenariştii constituie un compartiment impredictibil...

6)Le Concert

Un fost director al prestigiosului teatru Balşoi din Moscova, concediat cu un sfert de secol înainte pentru că refuzase să se despartă de interpreţii săi evrei, îşi duce acum zilele in acelaşi teatru, unde este simplu îngrijitor. Până într-o noapte, când, în timp ce şterge de praf biroul directorului, pune mâna pe un fax prin care orchestra rusă este invitată la Paris pentru a cânta în celebra sală de concerte Pleyel...

7)Toate Panzele sus! Secretul Epavei

Versiune cinematografica dupa serialul TV "Toate panzele sus!" realizat de TVR in 1976. "Secretul epavei" este primul lungmetraj dintr-o serie de 3. Ecranizare dupa romanul omonim de Radu Tudoran. Flmul prezinta aventurile a doi prieteni, romanul Lupan si francezul Vaillant, porniti pe urmele secretelor epavei corabiei L´Esperance...

8)Date Night

Claire şi Phil Foster sunt un cuplu cât se poate de obişnuit a căror viaţă conjugală a devenit o imensă rutină. Ca să mai condimenteze lucrurile, Claire şi Phil au inventat "întâlnirea de sâmbătă seara", când cei doi merg la film şi apoi la restaurant. O încurcătură cu o rezervare îi face să se dea drept altcineva, iar din acel moment necazurile nu le vor mai da pace. Urmăririle prin tot oraşul şi emoţiile la capătul (greşit) al unei arme de foc îi vor face să-şi aducă aminte de ce s-au îndrăgostit unul de celălalt?

9)Forrest Gump

"Viata este ca o cutie de ciocolatã... nu stii niciodatã cu ce te alegi" Forrest Gump este una din acele productii cinematografice care au devenit un adevãrat fenomen. In acest film, Tom Hanks face un rol de exceptie ca Forrest, un om obisnuit a cãrui inocentã simplã ajunge sã întrupeze o generatie. Distins cu 6 premii Oscar, între care premiul pentru cel mai bun film

10)B. D In Alerta

Brigada Diverse (Capitanul Panait, Plutonierul Capsuna, soferul Cristoloveanu si cainele Costel) primeste misiunea de a descoperi provenienta unor bani falsi. Eroii pun la cale o capcana pentru a-i prinde in flagrant delict pe infractori, dar acestia reusesc sa scape. Luand apoi urma celor trei borfasi (Gogu, Trandafir si Steriade), Brigada ajunge in sediul falsificatorilor, unde constata ca seful lui Panait, Dobrescu, ii arestase deja pe banditi. Al doilea film din seria "Brigada diverse
mai sunt si :
-She's the man.

-Cheaper By The Dozen.

-The house Bunny.

-Dance Flick
-18 Year Old Virgin*

-Jennifer's Body

-Home Alone

-White Chicks*

-13 Going on 30

-Acasa La Coana Mare*

-Sex And The City*

-Sex And The City 2*

-She's Out Of My League

-Valentine's Day*

-When In Rome*

-Bruno*

-Year One

-The Party

-The Gods Must Be Crazy

FUNDA?batting eyelashes

| mihaitza93 a răspuns:

Asterix si obelix, toate 3 filme sunt extrem de amuzante si nu te saturi de ele nici daca le-ai vazut de citeva ori

| Sakura_4185 a răspuns:

Garciawinkingwinking

| Fratzica a răspuns:

Mr Bean