| VideoBloggg a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste tipuri de colindatori. pentru vlog laughing
Exemplu colindatorul uituc si filmez cand cineva nu mai stie versurile din colind. laughing
Dau funda la cele mai bune tipuri happy

Răspuns Câştigător
| 4BubaNeagra a răspuns:

Pai cand am mers cu capra acum ceva timp...ne imbatam ca porcii, uitam versurile si urlam ca handicapatii laughing, ori improvizam (numai tampenii) dar si oamenii erau putin beti, deci nu era o problema.
Deci:
-Tipu ala de colindator care ramane fara aer in timp ce canta.
-Ala care spune 2 versuri dintr-un colind, si atat, ca mai departe nu mai stie.
-Tipul ala care umbla cu colindul cu 3-4 zile inainte de a se incepe.
-Ala care a uitat ca s-a terminat cu colindatu si continua sa vina.
-Tipul ala care daca aude un zgomot in casa, si bate la usa pana raspunzi.
-Colindatorul care urla ca nebunul, dar nici el nu intelege ce spune
-Ala care umbla cu colindul gresit.
-Si tipu ala care daca-i dai odata, vine tot sejurul sa te colinde.
-Mai sunt si tiganii, care n-au nici o treaba cu sarbatoarea in sine, dar ei vin sa ceara bani.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Urmareste_l si colindatorul care falseaza ingrozitor si pe cel care canta tare ca sa se auda numai vocea lui.

| iiiAntiiDott a răspuns:

1. colindatorul mut- face semne.
2.In loc de colind cantialt ceva.
3. uiti un vers, o iei de la capat.
Si cam atat, sper ca te-am ajutat! bafta, a si apropo, FUNDA?big grin