| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie o carte care sa te tina in suspans. Sunt pe clasa a10 a si chiar vreau sa citesc o carte de aventura sau chiar si de dragoste. Dar ceva care pot gasi si in cele 100 de carti de la adevarul ce imi propuneti?

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Dubla constrangere

| Elial a răspuns:

Eu am citit "Mara", "Moara cu noroc", iar cea mai calumea carte de dragoste a fost "Lorelei"(se citeste Lorelai)... Tu mai poti citi si "Morometii"(eu am citit doar vol. 1 dar mie una mi s-a parut buna cartea)

| hunterpainting a răspuns:

A song of ice and fire.

| wolder a răspuns:

Crima in orient expres

| zozoMik a răspuns:

Buna :X
Eu recent am citit,, Noi vom intra in vise"- Pavel Corut :X Geniala:X
De la adevarul iti recomand Anna Karenina, Dama cu Camelii, Numele trandafirului ( :X )
Sper ca ti-am fost de ajutor:X

| edizamfir a răspuns:

Ucenicul vraciului, Blestemul vraciului, etc e o serie de 12 carti (14 pana in 2014) foarte bune si te tin in suspans din pagina in pagina dar nu se gasesc asa usor. Sunt trimise doar la comanda pe net. La librarii le gasesti greu chiar foarte greu big grin dar merita platite. Si poti gasi si cartile virtual. Dar greu. Eu unu abia le-am gasit si le-am salvat in PC dar nu mai stiu siteurile. Bafta la citit... poate primesc si eu funda big grin

| AMihai a răspuns:

Insula comorii. e cartea nr. 71 în colecţia adevărul

| PigsCanFly a răspuns:

Agatha Christie - 10 negrii mititei te tine in suspans. Cea mai buna carte de aventura pe care am citit-o a fost Ciresarii, si de dragoste, Panza de Paianjen - Cella Serghi.

| DANutZZuuu a răspuns:

Citeste cartea junglei laughing