| Gaabryeella a întrebat:

Spuneti-mi si mie povesti de groaza, inventate de voi sau pe care le stiti?

1 răspuns:
| BarnaCamelia2001 a răspuns:

Imagineaza-ti ca e noapte, iar tu, te duci la bunica ta, si, nevazand nimic in intunericul noptii, ajungi la un cumitir. Calci pe ceva moale si unsuros, alunec si te trezesti intr-o groapa, unde urma sa fie ingropat cineva. Cand iti dai seama ca esti intr-o groapa, te ridici, dar cand incepi sa te scuturi de panantul de pe haine cineva te impinge inapoi in groapa. ( Stii? Povestea este totusi infricosatoare, dar sa vezi : daca te duci sa dormi la o prietea noaptea, stingeti becul si incepi sa povestesti, cand esti pe la sfarsitul povestii, o impingi si sa vezi ce speriata o sa fie )
Sau mai stiu una : Era odata un om cu foarte multe datorii. Si mai avea 5 zile pana la plata acestora. Dar sotia lui avea un inel cu diamante, el i l-a cerut, dar nu a vrut sa il dea. Si noaptea cand lumina lumii bateain diamantele sotiei lui, el a vrut cu disperare sa il ia, si cand femeia a adormit, el a omorat-o si i-a luat inelul.El si-a achitat datoriile. Apoi, dupa 2-3 ani cand era furtuna afara, el a auzit cum cineva batea in geam, a crezut ca e vantul. S-a mai intamplat o data, iar el credea tot ca e vantul. Dar a III a oara, s-a auzit batand mai tare si cand a deschis usa, era cineva cu o mantie lunga si neagra. L-a intrebat :
-Vrei apa?
El -Nu
- Vrei ceai?
El -Nu
- Vrei lapte?
El-Putin.
I-a adus o ceasca cu ceai si cand a intins mana sa o ia, avea acel inel cu diamante si cu o viteza de 100m/s mana lui a ajuns pe umarul omului si a ramas mort. (Poti face si asta cu prietena ta! )