| YesOMG a întrebat:

Ceva... povesti de groaza, dar nu inventate?!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la categoria D&S.

| Morphines a răspuns:

Poveste de groază, anul 2013: România!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Morphines):

Catedrala Mânturii Neamului și proștii ce dau bani pentru așa ceva.

| YesOMG explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor))

| TomyRO a răspuns:

Poftim un site in care poti gasi destul de multe povesti de groaza:

http://spectrul-realitatii.forum-gratuit.ro/f1-povesti-de-groaza

| EmyEmyy a răspuns:

1. Totul a inceput vara trecuta. Eram cu inca doi baieti : Liviu si Catalin. De obicei pierd mult
timp cu ei pe-afara. Am inceput sa ne jucam de-a fantomele. Jocul a continuat foarte mult. La un
moment dat am observat ca se facuse ora 18:00 Statusem cu mult mai mult decat ma lasase mama, asa
ca a trebuit sa intru in casa. Mi-a deschis usa un om pe jumatate chel cu fata palida. I-am multumit
pentru amabilitatea pe care mi-o acordase. El m-a rugat sa-l cobor scarile, caci avea baston. Cand am intrat in casa,
mama se uita mirata la mine. Mi-a spus :,, Te simti bine? Am aprobat. Iar ea m-a trasnit cu o intrebare :,, De ce vorbeai
singur in casa scarii? Simteam ca cad din pcioare. Vra sa zica batranul fusese doar o stafe. smug Dupa asta n-am mai putut dormi toata noaptea.
2. Cine suna?

Se facea ca intr-o zi Ionut, un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare. Ionut ramase singur acasa, intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul.Ionut raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna, sunt Mary, sunt in fata mallului, hai sa ne jucam!'. Ionut inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera.Ionut raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna, sunt Mary, sunt in fata supermarketului, hai sa ne jukam.Ionut ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna, tot eu sunt, sunt in fata casei tale, hai sa ne jucam'. Ionut se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba, acum e randul tau!'
Si nimeni nu l-a mai vazut pe Ionut vreodata.
Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| xBianca333x a răspuns:

Mi-a zis o prietena povestea asta, de la nu stiu ce emisiune :

Era un batran de 89 de ani, care avea halucinatii de la 11 ani, in fiecare seara. de obicei isi punea un fel de masca pe ochii ca sa nu vada.
Intr-o seara a uitat sa isi puna chestia aceea pe ochi. Si s-a trezit peste noapte auzind ca cineva batea la usa.
A coborat scarile (avea casa cu etaj), dar scarile nu se mai terminau asa ca a sarit jos. Era plin de sange, si in momentul acela vazuse o femeie la geam cu fata pe jumatate arsa care ii facea cu mana.

P.S : Se spune ca urmatoarea zi a murit la spital.

| Cobra56289 a răspuns:

Dupa acea noapte de coșmar mi-am dat seama ca ceva era în neregulă cu mine și ca trebuia sa aflu mult mai multe lucruri paranormale.
Dupa o săptămână de stat şi gândit despre ce sa fac, m-am hotărât sa vizitez un vechi spital din oraş. I-am spus aceasta idee şi Ancai (prietena mea). Anca a spus ca vine şi ea cu mine deoarece vrea sa ma ştie în siguranţa. Am vorbit ambele cu parintii noștri și le-am spus ca mergem în parc. Mamele ne-au dat voie, neutron însă ce avem noi de gând sa facem Zis și făcut! Când am ajuns în fata spitalului, nu eram complet conștiente de ceea ce facem. Bine...defapt nu prea bine. Totul era foarte ciudat, în special pereții și podeaua. Era un miros foarte ciudat înauntru. Mirosea a mortăciune Şi asta nu-i tot! Pe pereții era scris cu sânge (cred): " Plecați sau veți regreta toată viata voastră ".
- Haide sa plecăm! Îmi zise Anca
-Suntem aici de-abia de-o secundă și tu vrei deja sa plecăm?! Ce avem de pierdut dacă mai stăm indic?
-Viețile noastre! Asta avem de pierdut! Deci haide!
-Eu nu plec de aici nici dacă ma iei cu o armată întreagă!
Dar fix în clipa aceea am văzut cum o siluetă ciudată care s-a apropiat de mine, încet, și mi-a șoptit la ureche: "V-am spus sa plecați iar acum voi habar nu aveți ce mult veți regreta... ". La auzul acestor vorbe am vrut sa o iau frumos de mână pe Anca și sa plecăm de acolo imediat! Am găsito pe Anca plină de sânge pe podeaua mucegăita. Pe spetele ei scria: " Vezi ce i-ai provocat prieten tale dragi dacă nu ai ascultat-o?! ". ÎN clipa aceea nu știam ce sa mai fac de disperare. În momentul următor am văzut o ușa. Asta era! Asta era ușa mea spre ieșirea din acest infern! Am fugit cu bucurie spre ușa, am deschis-o dar aceea nu era ieșirea! Era o încăpere în care se afla un pat pe care stătea O NU FANTOMA DIN OGLINDĂ se pieptăna liniștita și nu ma văzut. Profitând de moment, am vrut sa ies dar când am pus mâna pe clanța, fantoma s-a întors către mine. Acesta era sfârșitul meu
-Vrei sa te joci cu mine...sau vrei să... mori?
- Eu vreau doar sa dacă cu viaţă asa ca te rog lasă-mă în pace!
-Sa te las în pace nu voi putea niciodată! NICIODATĂ...deoarece eu am vrut o dată sa te las dar mi-a venit ideea de a ma chema asa ca eu ti-am îndeplinit dorința! Nu este asta ceea ce vroiai?!
Nu am mai putut zice nimic. Absolut nimic. Deja plângeam în hohote.