| anonim_4396 a întrebat:

Stiati ca religiile sunt facute de catre francmasonii illuminati ce controleaza aceasta planeta si il venereaza pe lucifer?

Stiati ca absolut toate religile se bazeaza pe ritualuri/traditii stravechi si pagane?

Dumnezeu nu are nici o religie si nici nevoie de ritualuri sau traditii pentru ca el este pretutindeni, stiati asta?

In caz ca nu, va recomand documentarele Esoteric Agenda si Zeitgeist.

Adevarul va va elibera.

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Oare ce m-as fi facut daca nu ma (il)luminai tu?

P. S.: Iar incep intrebarile de "Stii si castigi"? Chiar imi era dor de ele. Nu le-am mai vazut dinainte de '89, cand apareau in numerele de duminica din "Scanteia".

| Razvan a răspuns:

Chiar imi era dor de astaoh go on
Bine ai revenit, mayasulehee hee

| AndutzaAndu a răspuns:

De acord cu a treia întrebare.

| mecfoy a răspuns:

Zeitgeist e o mare prostie, plin de manipulare si inexactitati grosolane, e amuzant sa te uiti la el ca la un SF, dar cam atat. In rest, de unde stii tu ca ala e adevarul? Bafta si la mai mult iluminare!

| Gospell a răspuns:

Si aceste documentare pe ce argumente se bazeaza?

| Gospell a răspuns:

@ mayasul
Care sunt acele dovezi?

| sasha a răspuns:

Wow chiar nu stiam nimic din ceea ce spui si sunt foarte de acord cu intrebarea 3. bravo!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Right...si marmota invelea ciocolata in staniol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi Onutzu, si mie mi-a fost foarte dor de tine.

@gospel : se bazeaza pe dovezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar tare credincios mai esti tu. Totusi, vechiul,, mayas`` avea alt mod de a pune intrebarile, e ceva ciudata la mijloc big grin.

| unoarecare2 a răspuns:

Asa este omul il face pe dumnezeu cum vrea el. toate lucrurile trebuie intelese duhovniceste si nu ad-literam cum o fac toti sub o forma mai mare sau mai mica.