| catalina_4400 a întrebat:

Stie cineva care este rolul scumpirii produselor tip fast-food? big grin

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Rolul scumpirii este sporirea bugetului. De fapt e vorba de bugete. Nu intra banii in vistieria statului. Totul e o manevra. Nu mai au de unde sa fure.

| xibalba a răspuns:

Sa isi mai revina bugetul si sa nu mai cumpere atata lume, cica astfel vor impiedica obezitatea, sau ma rog, va mai scadea numarul persoanelor obeze. Dar ma rog, asta e relativ.

| alecs871 a răspuns:

Da, cica in Romania sunt copii obezi (nu pera am vazut asta) si scumpind preturile la fast-food sa se mai reduca numarul copiilor obezi si nesanatosi. Acum, din cate cred eu, daca se scumpesc preturile, acesti copii "obezi" si nesanatosi care mananca de la fast-food sunt cei care au parintii lor cat-de-cat bani, si ca vor da 1 leu in plus nu se va simti, deci nu vor rezolva nimic, ci din contra vor readuce foame in Romania, cei care acum abia isi permiteau sa cumpere un hamburger de la Mc nu va mai da bani pe el, sau daca va cumpara il va duce la sapa de lemn. Deci e cu totul gresit, cel bogat va manca in continuare si ii va strica sanatatea, in timp ce acel copil cu mai putini bani, copilul de rand, va murii de foame.
"Vor trai bine deputatii, va suferi poporul"

| OnWeed a răspuns:

Ca sa mai castige statul niste bani din cate am inteles... si ca sa ne mai fraiereasca putin.

| Instinkt a răspuns:

Ca noi sa murim in saracie si boc sa conduca un lamborghinii sa agate si el niste pepitelaughing

Întrebări recente