| AnemonaP a întrebat:

Stie cineva cum se creeaza un site gratuit?

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Cu munca : inveti diverse limbaje de programare precum :java, html, php, etc. Apoi il faci in dreamweaver sau microsoft visual studio... adica scrii codul asa cum vrei tu sa iasa site`ul respectiv. Dupa care cauti un provider care sa iti asigure hosting gratuit (adica un fel de server care iti gazduieste site`ul). Dupa care ai site. Dar e complicat. Ca sa iti faci o idee ce inseamna limbaj de programare html du`te in orice browser (internet explorer, opera, mozilla, etc) View-> Source. Cam asa trebuie sa scrii tu pentru a face un site. Bafta!

42 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Foloseste programul Web Page Maker.

| NexusHELPER a răspuns (pentru Gabystelistu95):

Si..cum uploadezi?

| Leandro a răspuns:

Încearcă www.ucoz.ro! Tot sistemul este în limba Română!

uCoz oferă tuturor celor înregistraţi, găzduire gratuită, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro/com), spaţiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB şi creşte constant), posibilitatea de a-ţi crea un forum-portal, magazin electronic şi multe altele. Se adresează atât începătorilor cât şi utilizatorilor avansaţi, prin CMS-ul (Sistemul de Management al Conţinutului integrat) pe care îl are! De asemenea, se poate găsi suport pe www.forum.ucoz.ro!

| Leandro a răspuns:

Da, cu www.ucoz.ro, un sistem accesibil prin care poti sa-ti creezi un Site sau blog GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati si vine cu o interfata in limba romana.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video: http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!

| sTeFaN. a răspuns:

Pai intra pe www.ucoz.com sau www.webbly.com si poti sa iti faci un site gratuit si foarte bun de acolo.In caz ca vrei sa iti faci un forum intra pe www.forumgratuit.ro sau un blog intra pe www.blogspot.com :) Bafta!

| Jeff4Ever4Me1Lov3You a răspuns:

Poti sa-ti faci un site gratuit pe www.freewb.ro ete simplu si Gratis mult succes!

| BabyRosse a răspuns:

Nu stiu dar as vrea si eu sa aflu.

| sw33t13ang3l a răspuns:

Fa-ti un site pe www.piczo.com

Eu am unul! Ti-l faci cum vrei u!:D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SweetAlisea: pe www.webs.com exista mai multe design-uri pentru site-uri gata facute; tu doar iti alegi si il completezi/infrumusetezi cu ce vrei tu.:)Good luck!;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o alta problema... am un site facut. si un forum. cum as putea baga forumul pe site? Vreau sa precizez ca amandoua sunt gratis, deci nu platesc nimic. As putea sa fac acest lucru? Astept raspuns, multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu intra aici si ai sa gasesti multe solutii si idee e foarte usor http://site-blog.biz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stie cineva un alt site decat piczo.com? Am incercat si nu merge pe acesta. Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu dar nu o sa te intereseze e usor doar trebuie sa staii mai mult pe ginduri si atunci o sa stii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut andra333

Am vazut ca multi au recomandat siteuri gratuite unde poti sa iti face siteul, insa eu unul sunt de parere ca cel mai bine este cand ai control deplin asupra siteului tau si nu ai riscul sa te trezesti ca ti-au sters unii siteul.

Pentru un site ai nevoie de 3 lucruri:

Domeniu: www.NumeSite.com (un domeniu. com costa cam $10/an)
Hosting: Aceasta variaza, personal recomand Hostgator.
Siteul efectiv:

Acesta poti sa il faci cu wordpress, pentru ca gasesti o multime de templateuri si este foarte usor de invatat si de utilizat.

Iar daca iti este lene sa faci siteul, ti-l fac eu gratis. Insa te va costa gazduirea.

www.VreauSiteGratis.com este siteul meu, daca ai orice nelamurire astept un mail la VreauSiteGratis@gmail.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.ucoz.ru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ma ajuta si pe mine
tot cu un sit gratis id meu este kampioncristi@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici ai toate informatiile: http://www.e-gratuit.org/site-web-gratuit-in-10-minute/43

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si eu vreau sa-mi fac un site

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.iti faci un cont la www.bizoo.ro sau www.oceania.ro si incepi sa vinzi direct. fara batai de cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stie cineva cum sa faci un soft

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-am facut pe http://www.weebly.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici http://www.trilulilu.ro/vialy200/2abed95d7b4679 cum se face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sansa mea la viata sunteti dvs
http://www.imparte.ro/Caz-Persoane-fizice/DIMA-FLORENTINA/247

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://adf.ly/V4z9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca asta eu zic ca e cel mai usor si un domeniu este de doar 1, 55euro www.cabanova.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici poti gasi un tutorial care te va ajuta sa creezi un website, chiar daca nu ai cunostinte de web design.
https://creeaza. website/

| VladSpita a răspuns:

Pe ucoz, wix sau webnode vei putea crea unul putem colabora daca vrei