| VIPER a întrebat:

stie cineva de ce mi se opreste unitatea? de exemplu stau vreo 7-8 minute si se opreste singura.de ce? funda

Răspuns Câştigător
| allleeeee a răspuns:

Poate fi din cauza prafului.Desfa unitatea si sterge cu niste pensule.

4 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Salut!
Calculatorul se poate stinge din mai multe cauze.Am patit si eu la fel
Praful e foarte daunator.La mine era foarte gros, aproape ca o pasla pe radiatorul de la procesor. Se incingea procesorul iar cooler-ul nu mai facea fata. De asemenea cooler-ul era plin de praf si nu-si facea treaba bine.
Sursa e foarte importanta, trebuie sa aiba aerisire, sa verifici daca merge ventilatorul(cooler-ul ) din ea.
Uite un sfat: desfa calculatorul, sterge bine praful cu o pensula curata, apoi verifica la procesor cum sta treaba. Dupa ce ai curatat de praf, scoate din sloturile lor toate conexiunile : placuta de memorie, legaturile de la hard etc. Dupa ce le-ai scos sufla bine si le pui la loc in pozitia corecta!
Succes!

| Liviu a răspuns:

Vorbiti ca sa nu adormitihappy
Unitatea se poate stinge din mai multe cauzehappy
La mine s-a stins din cauza prafului si din cauza ca aveam probleme cu sursa( era incinsa la spate)
Dane niste "starii " ale unitati...
sau da-mi un pm happy Si vedem.

| кא๔ a răspuns:

Ohh. e de rau. nu e din cauza prafului. am avut aceeasi problema acum 3 saptamani si tatal meu s-a dus cu unitatea la reparat. A trebuit sa cumpere un hard nou. ti se strige pentru ca nu iti recunoaste hardd`ul. succes.

| VIPER explică:

Chestia cu stersul prafului merge:X:X:X:X.ms