| FallenAngelAlina a întrebat:

Hey! Am o unitate Dimation, 2GB RAM, si procesorul Intel@ (R) Atom. De ce se opreste singura unitatea, si de multe ori nu bine se aprinde si iar se opreste si face de vreo 5-6 ori asa, ce are?
FUNDA cine stie!

4 răspunsuri:
| stresat a răspuns:

Poate se supraincalzeste si se restarteaza pentru a nu se strica.

| FallenAngelAlina explică (pentru stresat):

Se supraincalzeste intr-un minut dupa ce l-am pornit?

| JoeAlb a răspuns:

Poate fi de la multe lucruri.

As putea spune ca sursa are probleme dar trebuie verificat. Daca ai o sursa sub 500W si ai destul de multe lucruri in pc (placa video, placute, retea, tuner...samd), aceste lucruri vor consuma mult curent electric si vor suprasolicita sursa.

Mai poate fi apoi o problema cu procesorul, poate i s-a stricat coolerul si nu mai lasa pc-ul sa functioneze. Sunt multe lucruri ce pot merge prost. Cauta pe cineva care se pricepe sau du-l la service.

| PentaKillsLeagueofLegends1996 a răspuns:

S-ar putea sa fie dusa sursa de alimentare eu il aprindeam statea 2-3 minute aprins si dupa se stingea singur cand l-am dus la reparat mi-au zis ca s-a stricat sursa