| AlexxAtA a întrebat:

Stie cineva o urare de anul nou pe care as putea sa i-o trimit fostei mele invatatoare la care am tinut foarte mult?
>Adica sa se inteleaga ca e pentru ea, nu ca oricare alte.<
Funda!

4 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buchet de artificii eu va trimit in dar. Sampanie rece si clinchet de pahar. Petrecere frumoasa si La Multi Ani! Sa aveti parte de multa iubire si un ocean de fericire. Toate visele sa vi se implineasca si mult noroc ingerii sa va daruiasca, iar din casa dumneavoastra binele sa nu mai iasa! Un an nou fericit, plin de impliniri si multe bucurii! La multi ani!
PS:eu zic sa o lasi asa, faci o felicitare simpla si pe subiect, bafta multa si la multi ani! Funda?love struckx

| Andrusccaaa a răspuns:

Vestind ca anul s-a sfarsit
Prin crengi de brad si fulgi de nea
Eu iti urez din partea mea:
"Un an nou si fericit!"
Atunci luminile s-aprind
Si micul clopot de argint
Cu clinchet viu va rasuna
Soptindu-ti bland din partea mea:
"La Multi Ani!" Un an nou fericit!

| 47dadi a răspuns:

Sa traiti, sa traiti,
Intru multi ani fericiti
Si ca pomii sa-nfloriti
Si ca toamna cea bogata,
Fie casa-ndestulata.
Tot cu mesele intinse,
Cu facliile aprinse,
Sa petreceti impreuna,
Pana-n veci cu voie buna.Cata sindrila pe casa,
Atatia galbeni pe masa,
Cat grau in ogor,
Atatea vite-n obor,
Cate paie-n batatura,
Atatia copii in patura,
Cat par intr-un cojoc,

Atatia copii la foc,
Cata frunza pe umbrar,
Atatia bani in buzunar!
Cate flori sunt pe campie,
Atatea iepe-n herghelie,
Cate flori sunt pe valcele,
Atate-n vara mielusele,
Cate pietre sunt la munte,
Atatia porci, vaci, boi si gaste
La dumneavoastra in curte!
La anul Si la multi ani!

| cila1995 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai frumos daca iai afla mailu ei si iai trimete o felicitare(http://www.keepto.ro/felicitari/trimite/831)ceva de genul dat uite intra pe acest site si trimeteio