| BBiiiaa a întrebat:

Stiti niste statusuri sau niste citate despre dorinte? Si despre... tigri?

Răspuns Câştigător
| MeinSieg a răspuns:

Citate cu/despre dorinte:

1. Dorinţa nu este ceea ce vezi, ci ceea ce-ţi imaginezi.
2. Fiecare este deja liber, însă este un zid care le ascunde adevărul - acel zid este dorinţa.
3. Înţeleptul nu doreşte decât absenţa dorinţelor.
4. Eu pierd dorinţa de-a avea ce caut, tot căutând ceea ce doresc.
5. La mine, orice dorinţă naşte o contra-dorinţă: în orice caz dorinţa contrară. Astfel încât, orice-aş face, contează doar ceea ce n-am făcut.

Am selectat cateva care sper ca ti-au placut.
Acum, citate despre/cu tigri.

1. Tigrul nu supravieţuieşte fără junglă, dar nici jungla fără tigru.
2. Nu dispreţui un pui slab, se poate converti într-un tigru feroce.
3. Libertatea tigrului se leagă indestructibil de dreptul de a sfâşia.
4. Sunt în lumea asta două fiinţe care tresar din adâncuri: mama care-şi găseşte copilul şi tigrul care-şi găseşte prada.
5. Nu căuta să te salvezi de vâltoarea apei agăţându-te de coada unui tigru.

Sper ca sunt bune.

1 răspuns:
| GigiMD a răspuns:

Despre tigri... hmmm complicat sa gaseti asa statusuri cauta aici http://statusbun.com