| EmmyCRISS a întrebat:

Ceva citate, statusuri de despartire stiti?

Răspuns Câştigător
| maly00 a răspuns:

Iubirea, e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar nimeni nu a spus ca tot ea te face sa suferi. Cand suferi din iubire pierzi toate visele

Nu pot sa iubesc fara sa am inima, nu pot sa pling fara sa ma doara, nu pot sa traiesc fara sa fii linga mine. Te rog vino inapoi!

Inca o noapte cu lacrimi, inca o zi fara speranta si inca o sageata in inima. Nu te pot uita!

Daca vei avea nevoie de mine, sunt alaturi de tine. Daca ai nevoie de caldura cind plangi, sunt alaturi de tine. Unde esti cand eu am nevoie de tine?

Atunci m-ai dat la o parte... acum te gandesti la mine.
Nu iti doresc raul. Faptul ca m-ai pierdut e suficient.

Zambetul tau e fals ca de obicei. Nici n-ai curaj sa te uiti in ochii ei. Te pierzi usor cand vorbesti despre acea fata, care era preferata ta odata

Adorm in fiecare noapte cu gandul la ea. Din vise nimeni nu mi te poate lua.Acolo esti cum vreau eu si doar a mea.Pacat ca nu pot schimba cu vise realitatea

Am crezut ca am lumea la picioareAm crezut ca tot ce e frumos nu dispare.Am crezut ca impreuna trecem peste tot. Dar mi-am dat seama ca nu mereu Iubirea trece si prin foc

Si acum astept sa suni, astept macar un telefon Sa imi spui ca o putem lua de la inceput Dar stiu ca acum privesti alti ochi, saruti alte buze, strangi in brate alt trup. Si inca repet in gand ca o putem lua de la inceput

Ti-ai sters singura lacrimile cand el te supara.Si ai incercat chiar si sa iesi cu altcineva.Deci hai sa te intoarcem in trecut.Si spune-mi sincer cate flori ti-a oferit? Cate promisiuni false nu ti-a facut? Si de cate ori iti spuneai.de maine am sa-l uit?!

Nu uita de mine. Nu pentru ca eram speciala ci pentru ca te cautam mereu si eram mereu acolo pentru tine, orice ar fi fost. Mereu!

De simti in tine prabusirea unei iubiri, nu plange, taci si asculta. viata inca nu s-a terminat sau poate de acum incepe cu adevarat

Cel mai greu e sa reusesti sa nu te minti. Cel mai usor spui TE IUBESC cand nu il simti

Ma uit la el, nici macar nu imi pasa. poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!
Te vei intoarce, cum faci intotdeauna. Dar de data asta, nu voi fi acolo sa te astept

Nu mai suntem impreuna, stiu dar asta nu inseamna ca am incetat sa iubesc tot ce are legatura cu tine

Inainte sa plec, am suflat aburi peste imaginea ta si am scris cu degetul: DISPARI!

Sa strici ce-a fost, chiar crezi ca poti? Asa ca mine crezi ca-s toti?

Noi ambii ne spuneam cuvinte de dragoste. insa ale mele erau adevarate

In viata e mai bine sa te doara in cot decat in inima!

E greu să uiţi o persoană care ţi-a dat atâtea motive să-ţi aminteşti de ea

Nu conteaza cat de tare ma doare, inima mea nu te poate lasa.

Nu pot uita - ce tu ai uitat

Pur si simplu cateodata in spatele zambetului meu se ascunde prea multa durere

Daca as putea, te-as taia din piept cu un cutit, si m-as razbuna pentru tot ce am simtit... "Carla's Dreams"

E greu sa uiti trecutul e greu sa te gandesti, e greu sa uiti baiatul pe care il iubesti

Când cineva la care ţii pur si simplu pleacă, aminteşte-ţi, că frunzele, toamna, nu cad pentru că vor, ci pentru că a sosit momentul...

Sa iubesti pe cel care nu te iubeste pe tine - e ca si cum ai astepta trenul in aeroport

Si exista mereu un : "Am nevoie de tine" in spatele cuvintelor "Sunt bine"...

4 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

Răspuns utilizator avertizat
| Claudiaeredit a răspuns:

*Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh
*Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face
*Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *