| anonim_4396 a întrebat:

Stiti vreo carte sau vreun film in care protagonistul sa fie un elev sau un student care le cam da peste nas profesorilor, avand in vedere ca detine mai multe informatii despre anumite subiecte decat acestia?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Good Will Hunting (1997).
http://www.imdb.com/title/tt0119217/

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Mersi de sugestie. Am vazut azi prima parte. Pare interesant si mi-a dat si o posibila idee pentru o viitoare carte/povestioara.
Numai bine!

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este un film bun, cu o poveste captivantă şi se potriveşte ca mănuşă descrierii tale.
Cu plăcere. : )

NOname
| NOname a răspuns:

O altă poveste frumoasă şi cât de cât în temă este Powder (1995).
Un film excepţional.
http://youtu.be/DVhha4fjO4k
Ţi-l recomand.

| Mussette a răspuns:

De veghe in lanul de secara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Good Will Hunting, cu Robin Williams. Un film exceptional, n-o sa regreti daca te hotarasti sa il vezi. happy

| FashionKitty a răspuns:

E un film, God is not dead, cu un profesor ateu si un elev crestin, dar am vazut doar trailerul dar sunt curioasa de film, desi sincer sper ca pana la urma profesorul sa nu devina crestin ca ar fi cam aiurea si previzibil. Si am mai vazut un film Jesus Henry Christ care a fost fain, tot cu un copil foarte destept dar nu mai stiu daca erau faze cu discutii intre el si profesori ca de fapt filmul era si despre familia lui si mai multe, dar merita presupun. Si nu are de fapt nici o legatura cu Jesus sau chestii de genul laughing

| anonim_4396 explică (pentru FashionKitty):

Era fain daca proful era crestin si pustiul ateu, dar mersi oricum de sugestii.

Tu ce mai faci? Care mai e viata ta? Cum merge cu scoala? Tell me chestii despre tinehappy
O seara buna.