| dodicuta a întrebat:

Sunt clasa a 7 a si maine s-ar putea sa dau test initial la istorie.Chestia e ca eu am invatat anul trecut dar am uitat tot.Ce sa fac?

Pentru cine are rabdare sa citeasca de ce nu mai stiu nimic:in clasa a 5 a domn profesor ne preda foarte frumos, cam o pagina pe zi si intelegeam tot ca ne mai si expica.Mereu luam numai 10 dar el nu ne da note cu ne dau ceilalti profesori.Dam un test fulger de 5 min la unele ore sau ne asculta.Cand avem daua teste(sau ascultari doua sa fie) le face suma le aduna cu punctele obtinute prin facerea temei.Le imparte la 2 si gata.
In clasa a 6a si-a pierdut vocea ne-a dus la laboratorul de informatica si ne punea sa scriem(o legitie obistita era 4 paginini) si nu intelegeam nimic ca erau multe detalii.
Deci problema e ce sa fac la testul initial.

16 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna! Citeste si tu o data tot ce ai de anul trecut (spicuiesti ce este mai important) si vei avea ce sa scrii la testul initial. Mult succes!

| SuperMagicSmile a răspuns:

Eu nu am auzit de nici o legelaughing si nu am dat deja test la geografie care nu l-a trecut(ajuta si faptul ca deocamdata catalogul este un dosarlaughing) ) oricum, nu cred ca o sa dea chestii prea specifice...invata ce e mai important sau muta-te langa cineva care stie sau a invatatlaughing
Noroc!

| DumiY a răspuns:

Nu ati facut si voi un pic de recapitulare? Eu stiiam ca inainte de teste se face recapitulare insa mai sunt unii profesori care itii da test din prima ora.

| dodicuta explică (pentru DumiY):

Nu,nu am facut.E optionala asa ne-a zis un profesor.

| DumiY a răspuns (pentru dodicuta):

Aha.Oricum nu nu ingrijora prea tare. Sau fa cum a zis Puffulets incearca sa copii chiar daca nu e tocmai Ok.Cel mai mare noroc este ca nu se trec notele in catalog.

| dodicuta explică (pentru DumiY):

Nu stiti ce profesor aspru am eu. Uneori se plimaba si printre banci sau se aseaza in spate.

| Psychic a răspuns (pentru DumiY):

Pune mana si invata xDumy, eu te-as lasa corigent la Limba romana.Reason:
-nu se scrie "eu stiiam", corect e "eu stiam"
-nu se scrie "itii da test", corect e "iti da test"
Si ca sa acopar si celalalt ascpect, daca folosesti de exemplu expresii de genul " fi serios", renunta, se spune :"fii serios", cu doi de "i".

| DumiY a răspuns (pentru Psychic):

M-am gramit de asta.

| Puffulets a răspuns:

Fa ce stii. Daca nu stii nimic incearca si tu sa copii de la ceilalti sau nu scrie nimic. e test initial nu se trece in catalog asa calaughing nu ai de ce sa iti faci problemetongue

| dodicuta explică (pentru Puffulets):

Se trece a venit ieri lege de la minister!

| Puffulets a răspuns (pentru dodicuta):

Aoleu. nasol atunciI don't want to see.

| DolceKiss a răspuns:

I-ați ceva bun de mancare, si uita-te un pic pe caiet.

| ДdД a răspuns:

Buna,eu zic sa nu iti faci griji din moment ce este doar un test initial si notele nu se pun in catalog. Cat despre faptul ca ai uitat materia din anii precedenti...asta ni se intampla tuturor si ne "ajuta" si faptul ca toata vacanta nu recitim nimic din ce ni s-a predat la scoala in decursul anului precedent.

Bft la test! pa-pa

| dodicuta explică (pentru ДdД):

Se pun la toate materiile a venit ieri lege de la minister.

| ДdД a răspuns (pentru dodicuta):

Upsss! nu stiam! pai atunci cred ca nu iti ramane decat sa te apuci sa recitesti cele mai importante lectii de anul trecut...sad

| Katts a răspuns:

Buna! Este un test initial si nu conteaza forte mult. Poti sa-nu imveti nimic.Eu am dat un test initial la mate si a doua cea mai mare nota a fost 6.00(sunt in clasa a 7-a). Bafta.