| Anutzza3708 a întrebat:

Sunt eleva in clasa a sasea si vreau si eu niste nume de carti pe care le pot citi dar nu de basme sau povesti
fundalove struck

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Călătoriile lui Gulliver, Don Quijote, Robinson Crusoe, Prinţ şi cerşetor, Aventurile lui Tom Sawyer si Huckleberry Finn, Ciresarii

6 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Cireşarii
cronicile din narnia
eragon
doi ani de vacanţă
cinci săptămâni în balon
de la pământ la lună
20.000 de leghe sub mări
căpitan la 15 ani
cei trei muschetari
singur pe lume
la medeleni
călătoriile lui guliver
robinson crusoe

pa, pa! wave
*roboţelul cu majuscule, eşti mulţumit?*

| llllLiliallll a răspuns (pentru blueangel99):

Aventurile lui oliver twist, insasi eu am citit cartea si iti propun si tie, e ff interesanta

| blueangel99 a răspuns (pentru llllLiliallll):

Am citit-o deja. tongue A fost destul de frumoasă.

| ColorBubbles a răspuns:

Iti recomand Pantalonii Calatori de Ann Brashares ( Vol I - Panatalonii calatori.Vol II - A doua vara a pantalonilor calatori. Vol III - Fete in blugi. Vol IV - Mereu in albastru. Sunt foarte frumoase. Povesteste viata a patru adolescente.Sunt minunate cartile.

| ColorBubbles a răspuns:

Ai mai putea citi Casa mea bantuita, Sabia din grota si Rapirea broastelor de ANGIE SAGE. Sau Familia Puhoi de Colin Thompson (o familie de vrajitori) Succes!
Daca vrei carti mai infricosatoare ai putea citi carti din seria,, GOOSEBUMPS Cartile care iti dau fiori" eu am citit din cele 20 si ceva de carti doar sapte: Bun venit in casa mortilor, Nu coborati in pivnita!, Fantoma din vecini, Zambeste si mori, Blestemul mumiei, Bun venit in tabara de cosmar si Sange de monstru. Aceste carti sunt scrise de R.L. STINE. Succes!

| վፀiፀፀ a răspuns:

Citeste Lecturile copilariei clasa a6a si ai acolo cam tot ce iti trebuie de clasa a6a pe care le si intelegi

Întrebări recente